Стримана симпатія: експерт оцінив ставлення Радбезу ООН до введення воєнного стану

26 листопада 2018, 19:23

Людмила Грубник

Як зазначає експерт, Україна повинна відстоювати виключно свої інтереси

НаРадібезпекиООНбільшістькраїнсимпатизувалиУкраїну,алеприцьому,швидше за все,втрималисявідяскравихкоментарів,щобне допуститиескалаціїконфлікту.Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівглаваправлінняорганізації"Майданзакордонних справ",експертз питаньзовнішньоїполітикиібезпекиБогданЯременко.

"БільшістькраїнсимпатизувалиУкраїні.Завинятком,звичайнож,Росіїі, можливо,Китаю.Всівонибудутьдоситьстримані.Якправило,члениРадбезубачатьсвоє призначеннявтому,щоб незабезпечуватиподальшуескалаціюконфлікту,томууникаютьоднозначноставатиначиюсьпозицію.Більшсприятливоюіоднозначноюбулапозиція,якіпередбачалося,Великобританії,США",-вважаєЯременко.

Реклама

Прицьому,незважаючинадумки,за словамиексперта,Українаповиннавідстоювативиключносвоїінтереси.

"Україна маєсвоїпотребиіінтереси.Алекожнадипломатіяповиннабачитисвоїкордониімежісвоїхсоюзників,аналізувати,щоговорятьворогиідрузі,алекеруватисявиключновласнимиінтересами",-додаєвін.

Нагадаємо, 25 листопадаРосіянесподіваноперейшлав"наступ"вАзові,напавшинаукраїнськікорабліМБАК"Бердянськ",РБК"ЯниКапу"іМБАК"Нікополь". Ми показували відео, як корабель ФСБ РФ таранив український буксир. Післяцьогоагресорщевідкриввогонь,врезультатічогопораненняотрималитриукраїнські моряки.Такожбувізахопленнятрьохкораблів-23морякавзаручниках.

В той же час Україна взялась за заходи у відповідь на агресію Росії в Азовському морі. Так,булиприведенівбойовуготовністьвійська,силовіструктури,сьогоднібудерозглянутопитанняпро введеннявоєнного стану,аукраїнськідипломатипрацюютьпоміжнароднійлінії-скликаютьСБООН,ОБСЄтаінформуютьміжнароднихпартнерів.

В свою чергу ряд країн підтримали Україну. ІноземнідержавизакликаютьРосіїповажатиміжнароднеправоінегайнозвільнитиукраїнськікораблі.Так,наприклад,вЄСіНАТОзакликаютьРосію ненагнітатиситуаціювКерченськійпротоці.ВАльянсівідзначили,щоуважностежатьзаситуацією.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти