Савченко в суді обирають запобіжний захід: онлайн-трансляція

23 березня 2018, 11:34

Прокуратура вимагає утримувати нардепа під вартою

Шевченківський районний суд Києва 23 березня проводить засідання щодо "справи Савченко". Народному депутату Надії Савченко обирають запобіжний захід.

Реклама

19:00. Суд задовольнив клопотання прокуратури і відправив Савченко під арешт на 60 днів без права внесення застави.

.jpg_13Фото: скріншот

"Застосувати до підозрюваної Савченко Надії Вікторівні... запобіжний захід в вигляді утримання під вартою без визначення суми застави. Взяти Савченко Надію Вікторівну... під арешт в залі суду. Термін дії рішення про утримання під вартою підозрюваної Савченко Надії Вікторівни... встановити в межах терміну досудового розслідування тривалістю 60 діб, тобто до 20 травня 2018 року", – головуючий суддя.

17:50. Савченко перед судом звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням відпустити всіх заручників.

Реклама

1_05Фото: скріншот

"Користуючись нагодою, можливо і останньою, я ще раз хочу звернутися до в черговий раз обраного президента Російської Федерації. Яка б не розвивалася ситуація в геополітиці, людина залишається людиною. Людське життя має цінувати кожен демократичний політик. Я ніколи не просила помилування собі. Я прошу у вас ще раз, відпустіть українських політичних в'язнів і полонених. Відпустіть людей, обміняйте їх на своїх людей. Дайте свободу і життя людям. Напевно цим навіть диктатор може запам'ятатися найкраще", - заявила депутат.

14:45. Суд пішов до нарадчої кімнати.

14:17. Савченко заявила, що відмовилася надати відбитки пальців та інші біоматеріали, оскільки її голос "звучить, де завгодно", а інше можна було вилучити "з склянок, з яких" вона пила.

"Будьте ласкаві це зробити", – заявила підозрювана.

Реклама

14:00. Адвокат Віктор Чевгуз заявив, що текст звинувачення Савченко в точності збігається з текстом обвинувачення Володимира Рубана.

"Я хочу звернути увагу суду щодо підозри Рубана. Воно під копірку один в один з Савченко і абсолютно без будь-яких змін. Тільки прізвище поміняли. В першому випадку Рубан на першому місці, а Савченко за ним, а в підозрі Савченко навпаки. Але все один в один, тобто абсолютно дії не індивідуалізовані", – сказав Чевгуз.

13:40. Після перерви адвокат Юрій Соловей заявив, що немає необхідності тримати Савченко під вартою, оскільки вона не поїде за кордон.

"Вона могла б виїхати до будь-якої європейської країни, оскільки всі бачать, що це політично ангажована справа і їй би надали політичний притулок. Я прошу суд помітити, що арешт Савченко призведе до міжнародної втрати довіри до нашої країни. Це буде ганьба нашої країни, яку неможливо допустити... Їй нікуди бігти і вона цього не стане робити", – заявив Соловей.

13:10. Після виступу другого адвоката суддя оголосив перерву на 15-20 хвилин.

Реклама

12:38. Адвокат Віктор Чевгуз заявив, що Савченко була затримана з порушеннями КПК.

"Ми вчора записали в протоколі про затримання і повторю, що Савченко затримана незаконно на підставі вимог статті 208 КПК. Я не відволікатиму зараз вашу увагу, але в цій статті вказані підстави і там є зауваження, що слідчий повинен підкреслити, що він вважає підставами.

Цитую: "Якщо ця особа застали під час скоєння злочину або замаху на його вчинення. Але все ж ми бачили де була затримана Савченко. Жодного скоєння злочину в приміщенні Верховної Ради не було і не після злочину. Там є ще зауваження. Якби вони хоча б написали, що потерпілі, очевидці, свідки вказали на Савченко, як на особу, яка вчинила злочин, то тоді можна було б. Але це навіть не надруковано. Звертаю вашу увагу, що затримана вона незаконно. Те, що Верховна Рада надала дозвіл, це не означає, що потрібно порушувати КПК", – сказав Чевгуз.

12:25. Також Савченко в суді оголосила голодування.

"Я йду на голодування з сьогоднішнього дня і покажу ще раз всім невіруючим, тому що я як і в російській в'язниці перебуваю під камерами. І тільки у ворога є докази, що я голодувала 83 дня і 6 днів сухого голодування (було – Ред.). Такі ж докази будуть і української влади", – сказала Савченко.

В тренді
"Опудало з тебе зроблю". Добкін погрожує Фуксу після спогадів про "ХНР"

12:16. Савченко заявила, що вважає справу проти неї політичною.

"З усього, що назвала прокуратура, правдою є тільки одне – це моє глибока неповага до президента України, уряду України, парламенту і незадоволення соціально-економічним становищем України... Але людей не садять за їх слова і думки, не садять за мрії. Моя справа, природно, є політично мотивованою ще, напевно, з тих пір, коли мене повертали, як Героя України або робили з мене Героя України", – заявила Савченко.

12:10. Прокурор Олександр Банник заявив, що підозрюваній загрожує від 10 до 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

"Обставини, що дають право обґрунтовано підозрювати Савченко в скоєнні правопорушень... підтверджуються доданими матеріалами. Це дає достатньо підстав підозрювати Савченко в скоєнні злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої", – сказав Банник.

12:07. Генпрокуратура просить суд застосувати до Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави на 60 діб.

"З огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні нею тяжких і особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України і громадської безпеки, передбачаючи ризики... і відсутність можливості попередження цих ризиків шляхом застосування м'якших запобіжних заходів і враховуючи її родинний стан, вік і стан здоров'я... прошу застосувати до Савченко Надії Вікторівні запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, не визначаючи розмір застави на 60 діб", – заявив прокурор.

12:00. Згідно з обвинувальним актом, Савченко мала намір "використовуючи вогнепальну зброю і вибухові пристрої, вбити співробітників правоохоронних органів, які охоронятимуть вказану будівлю".

"У той же час з використанням мінометів, гранатометів, вогнепальної зброї і вибухових пристроїв здійснити збройний напад на житло і транспортні засоби державних діячів і керівників політичних партій, зокрема, президента Порошенка, Арсена Авакова, Олександра Турчинова та інших громадських і державних діячів з метою протиправного позбавлення їх життя.

З метою вбивства президента України народні депутати України, членів Кабінету міністрів України, громадських та державних діячів вбивства великої кількості в Києві, знищення та пошкодження будівлі та інфраструктури в урядовому кварталі, створення стану хаосу, дестабілізації внутрішньої обстановки в державі, викривлення міжнародного іміджу України, як держави, де нібито відсутня державна влада, тобто з метою порушення громадського порядку та залякування населення Савченко Надія Вікторівна разом з Рубаном Володимиром Володимировичем і зазначеними співучасниками злочину вирішили вчинити терористичний акт", – сказав прокурор.

11:55. Також за словами прокурора, "під час присутності президента України, народних депутатів України, прем'єр-міністра, членів Кабінету міністрів, державних і громадських діячів на засіданні Верховної Ради України з використанням мінометів, гранатометів і вогнепальної зброї (збиралися – Ред.) здійснити обстріл будівлі в урядовому кварталі в Києві... Одночасно з цим, з використанням гранати скоїти вибух в середині будівлі Верховної Ради. Також з використанням вогнепальної зброї та вибухових пристроїв вбити зазначених державних діячів, які були присутні б на засіданні Верховної Ради України".

11:40. "Будучи радикально налаштованою особою, незадоволеною соціальним і економічним становищем в Україні і діями керівників центральних органів державної влади, маючи явну неповагу до президента України, Верховної Ради України та уряду, розділяючи погляди керівників терористичної організації ДНР щодо насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україна, бажаючи сприяти діяльності терористичної організації... Савченко Надія Вікторівна вступила в змову з Рубаном Володимиром Володимировичем, Захарченком, Тимофєєвим і іншими... Досягти зазначеного злочинного результату співучасники вирішили шляхом вчинення терористичного акту і посягання на життя державних і громадських діячів, домовившись про реалізацію зазначеного спільного злочинного плану", – зачитав обвинувальний акт один з прокурорів у справі.

11:20. Захист Савченко заявив, що документи для підготовки до суду щодо обрання їй запобіжного заходу були вручені напередодні близько восьмої вечора. Підозрювана зазначила, що на вивчення великої кількості матеріалів була дана лише одна ніч.

Слідство за підтримки прокуратури внесло клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Адвокат Савченко Віктор Чевгуз перед засіданням зазначив, що захист нардепа не очікує швидкого рішення суду.

22 березня Верховна Рада дозволила притягнути Савченко до кримінальної відповідальності. Депутати підтримали всі три подання – зняття недоторканності, затримання і арешт.

Через деякий час Савченко затримали. Після затримання вона перебувала у відділі забезпечення досудового слідства СБУ.

Після голосування у Верховній Раді Савченко вийшла до рідних, поспілкувалася з ними і повернулася до Верховної Ради, де і була затримана. Слідчий зачитав їй її права і запропонував пройти до машини для поїздки до СБУ. Уже в СБУ їй оголосили підозру в організації терактів в Києві.

Детальніше про ситуацію навколо скандального нардепа можна дізнатися в матеріалі: "Зняття недоторканності і затримання Савченко: всі подробиці"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти