Савченко готують до суду і новий скандал Угорщини з Україною: головні новини тижня

4 серпня 2018, 14:08

А тим часом Росія відпустила незаконно утримуваного українського політв'язня

Цей тижденьдавстартзавершеннюсудовогопроцесунадекс-президентомВікторомЯнуковичем,атакожпоклалапочатокшвидкомуновомугучнійпроцесуу справі"Савченко-Рубан".АтимчасомУгорщинаіУкраїназновускандалять.

Реклама

Дебати у справі Януковича

Найгучнішийсудовийпроцесзачаснезалежностікраїни-надшвидкимпрезидентомВікторомЯнуковичем-виходитьнафінішнупряму.31липня судмавпочатидебатиміжсторонамиобвинуваченняізахисту.Цеозначає,щовердиктможебутиоприлюдненийдоДняНезалежності.Однак в суді несподівано почався скандал з адвокатами.Захисникекс-гарантаВіталійСердюквисловивобуреннятим,щосуд недозволивдопитатищеодногосвідкасторонизахисту-Ярощука-ізажадавскасуватидебати.ОднаксуддяВладиславДев'яткозаявив,щодопитубільше небуде.

Післяцьогоадвокатзаявив,щобільше небудеходитиназасідання,асудпостановивпризначити Януковичу державного адвоката. "Судвважає,щоподальшідіїзахистуспрямованілишенанеможливістьздійсненняправосуддявзазначеномукримінальному провадженні",-говорилосявпостановісуду.Засіданнябулоперенесенона1 серпня,щобвньомувжемігбрати участьновийзахисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Однак 1 серпня дебати так і не почалися. Зновуадвокатизаявили,щоїм недаютьчасунаознайомленнязматеріаламисправиіпокинулисудовезасідання.Прокуратура,всвоючергу,назвалатакідіїсторонизахистуспробоюзірватидебати.Врезультатібезкоштовнийадвокатзалишив засіданнясуду.Прицьомувпрокуратурізакликаютьсудзвернутисядо кваліфікаційно-дисциплінарноїкомісії адвокатівзпроханнямоцінитидіїадвокатівЯнуковича.

Реклама

Такожвартовідзначитинесподівану появуновогоадвокатаЯнуковича.Під часперервивсудовомузасіданнівсудзайшовадвокатОлександрБайдик,якийзізнався,щонедавнопідписавугодузЯнуковичемнайогозахиствукраїнськомусуді.Вінвідразуповідомив,щойомупотрібенмінімуммісяцьнаознайомленнязматеріаламисправи.

Завершення розслідування справи по Савченко і Рубану

СлужбабезпекиіГенеральнапрокуратурадалиспільнийбрифінг,наякому,правда,виступаввосновномувиступавгенпрокурор.ЮрійЛуценкозаявив,щозавершилосядосудоверозслідуванняпокерівнику"Офіцерськогокорпусу"ВолодимируРубануінардепуНадіїСавченко,якихпідозрюютьу підготовцітерактіввКиєві.Зайогословами,всінеобхіднідляпередачісправивсуддоказизібрані.Генпрокурорзаявив,щохоче максимальний термін покарання для Савченко.

Вінзазначає,щосправадо судуможутьпередативжевцьому місяці.Зараззахистпідозрюванихотримаєвсі матеріалидляознайомлення.

Крім того, генпрокурор розповідав, що Росія намагається замести слідисвоєїдопомогивнаданнязброїтабоєприпасівРубануіСавченко.Слідивпідготовціатакиведутьдо вищого керівництваРосійськоїФедерації,вважаєЛуценко.Про причетністьРФвнаданнідопомогивздійсненнітерактівкажете, зайогословами,щоросійськіофіцерипередавализброюпідозрюваним,апотімМосквавирішилаїхзаховати.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

УсвоючергунатомужбрифінгудиректорКиївськогонауково-дослідногоінститутусудовихекспертизОлександрРувинрозповів,що,якбиСавченкоіРубанувдалосяздійснититеракти, постраждати могли понад сім тисяч киян. Вінрозповів,звідкихотілиздійснитиатакизмінометів.

Новий скандал Угорщини і України

Спочаткупочалосявсезтого,щопрем'єр-міністрУгорщиниВікторОрбанвідзначивсяскандальною заявоюна адресуУкраїни,заявивши, що не бачить перспектив Києва по вступу в НАТО і ЄС. Вінтакожзазначив,щоУкраїнапотрібнаРосіїякбуферназоназНАТО,аукраїнціне згоднізцим.

В свою чергу на заяву Орбана різко відреагувала Іванна Климпуш-Цінцадзе. Віце-прем'єр-міністрз питаньєвропейськоїтаєвроатлантичноїінтеграціїУкраїнинагадалаугорцям,яквонивступаливЄСіНАТОпіслярадянськоїокупації,атакожвказалиназагрозуз бокуРосії,якаможебутивмайбутньомупротиУгорщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПізнішеМіністерствозакордонних справУкраїнивикликалонарозмовутимчасовогоповіреноговсправахУгорщинивнашійкраїніЛаслоПапа,щобвисловитипротестузв'язкузостанніминедружнімизаявамиугорськогокерівництва.Такождипломати заявили про втручання Угорщини у внутрішні справи України. Йдетьсяпро рішенняурядуУгорщинистворитипосадууповноваженогоміністра,відповідальногозарозвитокЗакарпатськоїобластітапрограмирозвиткудитячихсадківКарпатськогобасейну.

Реклама

Заступникміністразакордонних справУкраїниВасильБоднарзаявив,щоУкраїна може заборонити в'їзд угорському міністру через ситуаціюіз Закарпаттям.Зайого словами,цимпитаннямзаймутьсяправоохороннітаспеціальніорганивлади.

Росія звільнила політв'язня Костенка

3 серпня український політв'язень Олександр Костенко був звільнений з російської тюрми. Кримчанин в 2015 році був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли з Криму в російську виправну колонію № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Активіст Євромайдану в грудні 2014 року повернувся з материкової частини України на анексований півострів. У той же час колишній співробітник кримського "Беркута", який на той момент вже працював в окупаційних силових структурах Криму, звернувся із заявою в ФСБ, що Олександр Костенко кинув у нього камінь під час Євромайдану, коли той перебував при виконанні службових обов'язків по охороні громадського порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Такожвіце-спікерВерховноїРадиІринаГеращенкопояснила, чому Росія звільнила українця Костенка. Заїїсловами,українецьвідбуввесьтерміннезаконногопокараннявроссийскоюв'язниці,протеКиїв,зокремапрезидент,МЗС,булинапоготові,щоМоскваможеітутпіднести"сюрпризи".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти