Санкції проти Азарова: суд ЄС прийняв рішення

20 грудня 2018, 13:00

Є дві причини, чому суд міг піти на прийняття такого рішення, вважають юристи

Суд Європейського Союзу анулював санкції, які були накладені на колишнього українського прем'єр-міністра Миколи Азарова, введені проти нього в 2014 році і продовжені в 2015-му. Відповідне рішення суд прийняв 19 грудня.

"Скасувати рішення Ради (CFSP) 2015/364 від 5 березня 2015 року про внесення змін до Рішення 2014/119/CFSP по обмежувальним заходам, спрямованим проти певних осіб, юридичних осіб і компаній з урахуванням ситуації в Україні та Регламенту Ради (ЄС) 2015/357 5 березня 2015 року, в якому вони стосуються пана Миколи Яновича Азарова", - йдеться в рішенні.

Суд також зобов'язав Раду ЄС оплатити всі судові витрати по обох позовах – першої і другої інстанції.

Як зазначається, це рішення не означає виключення Азарова з чинного переліку санкцій Євросоюзу.

Є дві причини, чому суд міг піти на прийняття такого рішення, розповів в коментарі сайту "Сегодня" юрист Іван Ліберман
.

"Перше,цепорушенняпроцедури.Неважливо,абоправоохороннимиорганами,абосудомУкраїни.Друге,порушенняматеріальнихнормправа-хтосьщонеправильнопідрахував,якіськопійки.АдвокатиАзаровавчепилисявякесь порушення.ВЄвропейськомусудівседужесерйозно-мінімальнепорушенняведедоскасуваннявирокуаборішення.Тамвседужечіткоідужесуворо",-припускаєІванЛіберман.

Реклама

ПрицьомусудпостановивсплатитипослугиадвокатівАзарова,коментуєексперт.ІдругогошансувідновитисправупротиАзаровауУкраїни небуде.

"Мизвами,здержбюджету,зподатківбудемовиплачуватиадвокатамАзарова.Другогошансунемає.РішенняЄвропейськогосудуєостаточнимібеззаперечнимувиконанні",-додаєЛіберман.

Нагадаємо, 6 березня2014роки ЄСввівсанкціїу виглядізаморожуванняактивівпротиколишніхукраїнськихчиновниківчасівпрезидентстваЯнуковичазазловживанняздержавнимифінансамиіпорушенняправлюдини.

УберезніцьогорокуРада ЄС продовжиласанкціїпротиекс-президентаУкраїниВіктораЯнуковичаійогосоратників,одночаснобулизнятіобмеженнящодоколишньогоміністраюстиціїУкраїниОлениЛукашінардепаСергіяКлюєва.

Усписку санкційразомзЯнуковичемперебувають екс-прем'єрМиколаАзаров,колишнійглаваМВСВіталійЗахарченко,екс-генпрокурорВікторПшонкатайогосинАртем,екс-главаАПАндрійКлюєв,колишнійзаступникміністравнутрішніхсправВікторРатушняк,колишнійпершийвіце-прем'єрСергійАрбузов,екс-міністрдоходівізборівОлександрКлименко,екс-міністренергетикиЕдуардСтавицький,екс-міністросвітиДмитроТабачник,олігархСергійКурченко.

Реклама

Раніше повідомлялося, що Янукович іАзаровпотрапиливсписокдрузівПутінавнових санкціях США.

Також ми писали, що Азаров безділа не сидить:вчому підозрюютьміністрівчасів Януковича.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти