"Самопоміч" виступила з різкою критикою проекту змін до Конституції в частині децентралізації

Замість децентралізації ми можемо отримати узурпацію влади префектами і президентською адміністрацією, вважає Березюк

Фракція "Самопоміч" як і раніше не підтримує законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, заявляє її лідер Олег Березюк.

"Наша позиція залишається незмінною: те, що називається децентралізацією у цих змінах до Конституції, насправді є централізацією і узурпацією влади префектами і президентською адміністрацією. Тому в такій формі фракція "Об'єднання "Самопоміч" прийняти це не може", – заявив Березюк, коментуючи очікуване після 25 січня, тому у зв'язку із завершенням третього сесії парламенту.

Реклама

За словами лідера фракції, "Самопоміч" не підтримує і особливий статус Донбасу, про який йде мова у змінах до Основного Закону. "По-друге, в тих же змінах йдеться про особливий статус Донбасу, ми також це не можемо прийняти, тому не бачимо причин, за це голосувати", – зазначив Березюк.

Говорячи про своє бачення вирішення питання Донбасу, Березюк сказав: "Це безапеляційна річ. Це окуповані території, території, які нині несуть військову небезпеку для всієї України. Вони повинні бути тимчасово ізольовані, так як є тимчасово окупованими, і ізольовані економічно, ізольовані мілітарно – тобто військовим способом, щоб воно (події, що відбуваються на Донбасі – ред.) не розповзалося. І найголовніше – ізольовані політично, тому що проводити вибори під час війни неприпустимо – в таких випадках перемагає той, хто має зброю".

Лідер фракції зазначив, що у "Самопомочі" є конструктивна пропозиція: "Ми повертаємося назад, до першого читання (законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, пробуємо (внести – ред.) відповідні зміни, не потрібно багато робити, потрібні зміни, які б дали справжню децентралізацію регіонам".

Реклама

Березюк підкреслив, що "насправді, керівники об'єднаних громад отримали реальну потужну економічну і політичну силу, але вони про це не знають, їх потрібно вчити". При цьому, за його словами, "однією рукою ми громадам даємо владу, а іншою рукою забираємо цю владу, як економічну, так і політичну, і таким чином, ми просто зруйнуємо держава".

Лідер фракції розповів, що зараз багато їздить по регіонах України і бачить, як мери міст, керівники об'єднаних громад дійсно переживають за той чималий обсяг повноважень і фінансів, які вони можуть мати в своїх громадах, але необхідно навчити цих людей розпоряджатися тією владою, яку вони отримали. "Це величезна перемога української держави. І не можна нічого робити для її обмеження", – роз'яснив лідер фракції.

Він вважає, що зараз всі зусилля необхідно направити на те, щоб керівники об'єднаних громад, мери міст, які отримали економічний ресурс, разом з громадами навчилися ним користуватися. "А потім через 2-3 роки, коли побачимо перші результати і будемо думати, як змінювати Конституцію", – зазначив Березюк.

Реклама

"А на сьогодні ці зміни до Конституції призведуть до зворотного ефекту – згортання децентралізаційних тенденцій, яких дійсно ми з вами досягли за останній рік", – сказав Березюк.

Березюк не уявляє, як можна проголосувати за обмеження прав і можливостей громад, які були їм надані.

"Це означає, що я однією рукою даю, а другий забираю. Чи не ті часи. Насправді центральна влада злякалася тієї децентралізації, яку отримали міста і села. А міста і села насправді не очікували, що вони можуть мати і на сьогоднішній день мають абсолютно якісну податкову базу для наповнення своїх бюджетів ... І коли ми раптом обмежимо це префектом, який матиме необмежені права – права в координації, розпорядження бюджетними програмами державними, наглядову функцію прокурорську, і крім того, може припиняти дію органів місцевої влади, ми психологічно, соціально зупинимо розвиток громади", – сказав Березюк.

Як раніше повідомлялося, Верховна Рада України схвалила в першу читанні зміни до Основного закону в частині децентралізації 31 серпня 2015-го на попередній сесії. Згідно з українським законодавством, для прийняття змін до Конституції в другому читанні необхідно, щоб законопроект підтримали 300 (конституційна більшість – ред.) народних депутатів.

У грудні минулого року голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначав, що якщо законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації не буде остаточно схвалений до кінця поточної сесії, то реформа децентралізації буде відкладена на кілька років. "Неприйняття цього рішення призведе до того, що його доведеться відкласти на рік. Це передбачає процедура. Потім ще рік займатися конституційним процесом, це якщо все буде добре... Це займе 4-5 років. Скажіть, ви хочете жити 4-5 років в нинішній системі? Я – не хочу", – заявляв Гройсман.

Згідно з календарним планом, останній пленарний тиждень поточної сесії буде проведена 25-29 січня, а закриття третьої сесії Верховної Ради 8-го скликання відбудеться 2 лютого. У цей же день заплановано відкриття 4-ї сесії.

Фракція "Самопоміч" входить до правлячої коаліції, в ній 26 депутатів.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти