Саакашвілі: нового наступу Путіна не буде

23 серпня 2016, 07:36

Одеський губернатор вважає, що своїми провокаціями в Криму Путін блефує і навряд чи зважиться наступати

Володимир Путін навряд чи зважиться на нову інтервенцію в Україні найближчим часом. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі Крым.Реалии колишній президент Грузії, губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі.

Реклама

"Я вважаю, що зараз нового наступу Путіна не буде. Мені здається, що своїми провокаціями в Криму він блефує і навряд чи зважиться наступати. Однак нам слід бути дуже обережними, тому що будь-яка маленька іскорка може все одно викликати конфлікт і нові військові провокації. Я думаю, що в цій ситуації Україні слід продовжувати військову мобілізацію і показувати, що ми завжди напоготові. По-друге, про всі можливі загрози ми обов'язково повинні сповіщати світ. І по-третє, швидко розпочати реформи. Саме це – головне, що здатне стримати провокації Росії. При цьому основною реформою має стати заміна старого політичного класу", – упевнений Михайло Саакашвілі.

20 серпня екс-президент Грузії зустрівся з українською діаспорою американського штату Каліфорнія на фестивалі "Ukrainian fair", присвяченому 25-й річниці Дня Незалежності України. В першу чергу, Міхеїл Саакашвілі відзначив величезний внесок, який американські українці внесли на підтримку своєї історичної батьківщини.

"Я багато думав про те, що значить діаспора для України. Як ми знаємо, було кілька хвиль еміграції. Люди останньої хвилі починали як чорнороби – а сьогодні вони мають свій бізнес, зв'язки в політиці, і це дуже важливо для нашої країни. Але найголовніше – що ви зберегли те, чого не було в Україні. Ви зберегли ідентичність, мову і традиції, зберегли саме почуття українства, яке не було так сильно розвинене в самій Україні за радянських часів. І тільки коли Україна здобула незалежність, настав час повернути на батьківщину все, що ви зберегли для неї в еміграції. Величезне спасибі вам і всім вашим предкам за те, що зберегли це", – підкреслив він у своєму зверненні до каліфорнійської діаспори.

Міхеїл Саакашвілі пояснив, що українці, які живуть на батьківщині, можуть повчитися у своїх закордонних співвітчизників того, як добиватися прогресу і успіху і отримувати значні результати.

Реклама

"З радянського часу збереглася думка, що ми не можемо мати успіху в боротьбі з корупцією і в будівництві державних інституцій. Але я впевнений, що найближчим часом ця ситуація зміниться. Ви виявляєте собою приклад успіху, якого українці домоглися тут, в Америці", – заявив Саакашвілі.

Одеський губернатор зазначив, що багато в чому саме завдяки активній діяльності української діаспори в США українські питання стали мати настільки велику вагу у внутрішній американській політиці.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

"Наприклад, один з кандидатів був змушений замінити керівника своєї передвиборної кампанії через проблеми з Україною. І це показує, що ми вже не "територія", як хотіли того наші вороги, що Україна – вже країна і повноцінна держава", – підкреслив він.

За словами Міхеїла Саакашвілі, в Україні вже сформувалося молоде покоління, яке разюче відрізняється від попередніх, особливо від сьогоднішніх політичних еліт країни. Саме ця молодь найбільше потребує того, щоб перейняти приклад успіху своїх американських співвітчизників.

"Успіх України – це запорука вашого повернення на батьківщину, це майбутнє, яке значуще не тільки для України, але і для Грузії, і для інших країн, включаючи Росію. Якщо Україна переможе, вистоїть, якщо на ній настане мир і вона досягне успіху, тоді зміниться і Росія", – упевнений Саакашвілі.

Реклама

Одеський губернатор підкреслив, що Україна і Грузія однаково значущі для нього і успіх України означає для нього і успіх його першої батьківщини.

"Я абсолютно переконаний в перемозі України. Для мене немає альтернативи в цьому питанні. Україна стане новою європейською супердержавою", – підсумував екс-президент Грузії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти