Від сьогодні на радіо побільшає україномовних пісень

8 листопада 2016, 08:47

Закон про квоти для радіостанцій набув чинності, але поки що триває перехідний період

Сьогодні, 8 листопада, набув чинності закон від 16 червня 2016 р №1421-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій". У законі встановлюються квоти для україномовного контенту на радіо і ТБ.

Раніше діяла норма про те, що не менше 50% аудіовізуального продукту повинно бути українського виробництва. Тобто половину радіоефіру могли займати пісні українських артистів, нехай і російською мовою.

Тепер же цю вимогу доповнили – не менше 35% добового контенту музики на радіо повинно звучати саме українською мовою. Причому не вночі, а в прайм-тайм, з 7:00 до 22:00.

За підрахунками експертів, державною мовою відтепер лунатиме кожна третя пісня радіоефіру. Також не менш 60% новин та інших розмовних програм повинні виходити на радіо українською мовою.

За невиконання закону передбачено штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору, за повторні порушення – суді позбавлення права на трансляцію. Норма впроваджуватиметься поступово протягом трьох років. Протягом першого року з моменту вступу квота становитиме 25%, другого – 30%, починаючи з третього – 35%.

Також закон передбачає, що протягом першого року на добу українською мовою транслюється не менше 50% передач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, протягом другого року – не менше 55%, протягом третього – не менше 60%.

Реклама

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти