Рябошапка розповів про суму позовів для відстоювання інтересів держави за минулий рік

19 листопада 2019 21:19

Представництво інтересів держави в суді – один з пріоритетних напрямків в роботі прокуратури

У 2019 прокурори пред'явили позовів за межами кримінального судочинства на суму майже 18,9 млрд грн, судами на користь держави за позовами прокурорів стягнуто коштів і повернуто майна на суму понад 14 млрд грн, а реально виконано судових рішень, винесених за позовами прокурорів – на 10,6 млрд грн.

Реклама

Про це сьогодні повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапкапід час оперативної наради щодо стратегії розвитку представницької діяльності та протидії корупції органами прокуратури з урахуванням нових стандартів, повідомляє Відділ зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації Генпрокуратури.

"Представництво інтересів держави в суді – один з пріоритетних напрямків в роботі прокуратури, це одна з її ключових функцій", – констатував Рябошапка.

Водночас він окреслив пріоритетні сфери, які потребують захисту, – це земля, державна і комунальна власність, позови у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також бюджетна сфера.

Реклама

Заступник генерального прокурора Віктор Трепак, як заступник, що курирує цей напрямок, зазначив, що, незважаючи на позитивні досягнення прокуратури, обсяг роботи залишається значним. Він додав, що держава стикається з суттєвими проблемами незаконного відчуження об'єктів, що не підлягають приватизації, зокрема стратегічних.

Не пропусти!
Росія – Данія: відео голів та огляд розгрому збірної РФ на Євро-2020
20-річний Міккель Дамсгор забив Росії

Масового характеру набуло неправомірне використання особливо цінних земель, прибережних захисних та прикордонних смуг, лісів, парків, земель сільськогосподарського призначення та водного фонду, зазначив Трепак.

Під час наради були окреслені основні проблемні питання, які перешкоджають дієвому захисту інтересів держави, і визначені ключові шляхи та завдання для їхнього вирішення.

Також генеральний прокурор нагадав, що в Україні зараз немає недоторканних, немає когось, проти кого не можна подавати позови. Він закликав звертати особливу увагу на райони, де є так звані "місцеві феодали", і через інструмент представництва інтересів держави в судах повертати незаконно відчужені землі в державну власність.

"Будемо робити все можливе для посилення цього напрямку роботи прокуратури", – резюмував Рябошапка.

Реклама

Як повідомляли новини "Сьогодні", 19 вересня Верховна Рада ухвалила закон про реформування ГПУ. Тепер відомство називатиметься Офісом генпрокурора, а для призначення на посаду генпрокурора обов'язково потрібно мати юридичну освіту. Також буде ліквідовано військову прокуратуру.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти