Професор, КВНщик і законотворець: хто такий Руслан Стефанчук

29 серпня 2019, 16:40

Представник президента в парламенті, №2 в списку партії "Слуга народу"

Руслан Олексійович Стефанчук спочатку розглядався як кандидат на посаду глави фракції в парламенті. Довгий час був безальтернативним кандидатом вже після виборів в списку претендентів на цю посаду з'явився Олександр Корнієнко. Сам же Стефанчук перемістився в список кандидатів на посаду першого віце-спікера парламенту. А 29 серпня Стефанчук був обраний віце-спікером Верховної Ради.

Реклама

Народився 20 жовтня 1975 року в Тернополі в сім'ї студентів-медиків. У 1997 році з відзнакою закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю "Правознавство", в тому ж році – Технологічний університет Поділля ( "Менеджмент виробничої сфери").

Доктор юридичних наук, професор, колишній проректор Інституту держави і права ім. Володимира Корецького НАН України та Національної академії прокуратури України, співавтор багатьох законопроектів. Руслан Стефанчук в команді "Слуги народу" має найбільший досвід законотворчості. З Зеленським Стефанчук познайомився ще в студентські роки, завдяки КВН.

Читайте також: Син помічника Кучми, противник Ющенка і "Слуга народу": біографія Дмитра Разумкова

У 2011-2013 роках завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради України. Як помічник співпрацював з народним депутатом від блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Анатолієм Матвієнком, а також віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим.

Реклама

У 2017 році претендував на посаду судді у Верховному суді України, однак не пройшов за конкурсом.

У 2013-2014 роках завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін, а з 2014 по 2016 рік – проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України. З 2016 – проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Головний редактор журналу "Law of Ukrainе". За його власним визнанням, володіє бібліотекою наукової літератури з 5 000 томів.

Читайте також: Доктор наук, інноватор і гонщик: що потрібно знати про потенційного нового міністра освіти Сергія Бабака

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Брав участь у розробці законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері особистих немайнових прав фізичних осіб", "Про охорону репродуктивного здоров'я", "Про облік часу в Україні" та інших.

"Те, що називали справою честі цієї Верховної Ради, перетворилося на один великий сором ..." - так Руслан Стефанчук прокоментував 12 червня 2019 року ухвалення Верховною Радою Виборчого кодексу

Реклама

"Сьогодні ми прийшли до ситуації, коли у нас немає єдино вірного юридичного тлумачення тексту Конституції. Це результат не виваженої, не вивіреної і не спланованої роботи Верховної Ради, яка сьогодні привела до того, що у держави, яка святкує День Конституції, немає просто єдиного уніфікованого тексту Конституції ", – говорив Стефанчук про те, які найважливіші зміни до Конституції потрібно зробити в найближчий рік.

"Це концептуальна для нас річ – єдиною державною мовою в Україні є і буде українська", – зробив чітку заяву з державної мови в Україні Стефанчук 12 червня.

"Это концептуальная для нас вещь – единственным государственным языком в Украине есть и будет украинский", – зробив чітку заяву з державної мови в Україні Стефанчук 12 июня.

Всі подробиці в спецтемі Призначення у владі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти