Розенко розповів про терміни старту реформи охорони здоров'я в Україні

10 жовтня 2016 18:49

Віце-прем'єр позначив терміни і напрями реформування медицини

У 2017 році уряд планує здійснити ряд кроків для початку масштабного реформування системи охорони здоров'я в Україні. Про це сьогодні під час розширеної презентації реформи в сфері охорони здоров'я заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

Реклама

"Питання системи охорони здоров'я – сьогодні один із пріоритетних для уряду, і все суспільство вимагає реальних змін на краще. Часу на довгі дискусії вже немає", – сказав віце-прем'єр.

За словами Розенка, вже на початку 2017 року планується здійснити ряд кроків, які поліпшать якість і доступність надання медичних послуг для кожної конкретної людини:

  • реформування первинної медичної допомоги;
  • створення основи для розвитку сімейної медицини;
  • введення референтних цін на ліки;
  • запровадження механізму часткової компенсації вартості ліків для певних видів захворювань;
  • твердження медичних протоколів лікування;
  • впровадження елементів страхової медицини.

"Є багато моделей, у Верховній Раді України зареєстровано три різних законопроекту, йдуть дискусії. Тому МОЗ має запропонувати консолідоване бачення страхової медицини, адже для того, щоб елементи медичного страхування почали працювати з 2017 року, потрібно мінімум прийняти відповідний закон", – підкреслив Розенко .

Нагадаємо, група іноземних радників на чолі з Лешеком Бальцеровичем і Іваном Міклошем презентувала програму подальших реформ в Україні. Представлений ними пакет реформ охорони здоров'я збігається з програмою реформування медицини Кабміну.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти