Роттердам + залишиться в минулому – Порошенко

8 червня 2017, 21:03

События на ТК Украина

8 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ринок електроенергії"

Президент України Петро Порошенко анонсував скасування формули розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію. Про це він заявив під час відвідування Трипільської ТЕС в Українці (Київська обл.).
"Було прийнято закон про ринок електроенергії, який є доленосним, антикорупційним. Ніхто більше не буде встановлювати ціну на електроенергію, на вугілля, співвідношення. Те, що на певному етапі було виправдано у вигляді формули, скасовується. І ринок, прозорий і ефективний, буде визначати ціну. І буде перемагати той, хто найбільш ефективно працює ", – сказав Порошенко.
Він також зазначив, що закон про ринок електроенергії був розроблений спільно з Енергетичним співтовариством, був затверджений Європейським Союзом і американськими партнерами, підтриманий міжнародними антикорупційними організаціями.
Нагадаємо, 8 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ринок електроенергії". Підпис під відповідним документом глава держави поставив під час відвідування Трипільської ТЕС в м.Українка Київської області.
Як повідомлялося, законопроект "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрісуточних ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.
Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.
Законопроект №4493 "Про ринок електричної енергії України" Рада прийняла в першому читанні ще 22 вересня 2016 року. До другого читання до документа було подано близько 1200 правок, які опрацьовувала спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною, 13 квітня він був підтриманий 277 голосами.

Реклама

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти