Росія розгорнула масовану кампанію в Україні з розпалювання страхів – Більдт

17 травня 2014 5:10

Олексій Біловол Олексій Біловол

Російська пропаганда на Південному Сході України підігріла сепаратистські настрої серед місцевого населення

З незаконними угрупованнями чинити за законом, з населенням – продовжувати діалог, оскільки сепаратистські настрої на Донбасі під час Євромайдану були на досить низькому рівні, заявив під час брифінгу в антикризовому центрі глава МЗС Швеції Карл Більдт.

"Звичайно, всі хочуть мирного вирішення питання на Сході. І тут немає різночитань. Я впевнений, що і українська влада так вважає. А от як це робити? Я переконаний, що Україна буде дотримуватися власної законності. Вони дуже акуратно все робили з акцентом на діалог і я думаю, що тут потрібно просуватися поступово. І я маю надію, що це буде зроблено успішно", – зазначив він.

"Я не був на Сході місяця два і в той час, до того як ситуації загострилася, була помітна стурбованість, серйозна економічна та соціальна стурбованість на Донбасі. Донбас – район з великими економічними проблемами. Я розумію, що люди стурбовані і деякі дійсно вважають, що влада, якою б він не була, недостатньо вислуховує економічні та соціальні проблеми, які є на Донбасі ", – розповів Більдт.

"Я вважаю, що потрібен діалог, але я хотів би підкреслити, що під час своїх попередніх візитів я не відчував прагнення до сепаратизму або підтримки тієї незаконно збройної діяльності, що там відбувається. І тому я думаю, що перспектива діалогу і необхідність у діалозі є ", – заявив політик.

"Але є ще один фактор на який не можна не звертати увагу – це російська пропаганда. І це просто масована компанія дезінформації яка розпалює страхи. У мене є певний досвід щодо подій на Балканах. Я бачив, як цілком мирні люди, які разом жили після поширеної інформації про те, як прийдуть фашисти і всіх вб'ють, починають вірити, а потім починають боятися. І це дії пропаганди. Але я впевнений, що на більшій частині території України пройдуть вибори ", – підсумував Більдт.

У свою чергу, в.о. президента України
Олександр Турчиновнаказав Кабміну боротися з російською пропагандою.

Реклама

Крім того, 25 березня суд заборонив трансляцію ряду російських телеканалів в Україні.

Не пропусти!
Трагедія на Євро-2020! Футболіст Данії звалився прямо на полі. Він між життям і смертю
Крістіана Еріс реанімують лікарі

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти