Росія не виконала жодного пункту Мінських угод, – Беца

18 березня 2017, 22:44

У МЗС пояснили рішення РНБО ескалацією конфлікту на Донбасі і порушеннями з боку Росії

Росіядосі невиконалажодногопунктуМінськихдомовленостей,політичнаволяМосквиїхвиконуватиабсолютновідсутня.Про цезаявилапрес-секретарМЗСУкраїниМар'янаБецанаFacebook,-передає112.ua.
"Постійні порушення Росією мінських домовленостей підривають зусилля України і міжнародної спільноти, спрямовані на відновлення миру і безпеки в окремих районах Донецької і Луганської областей. Події останнього місяця стали показовою демонстрацією з боку Кремля наміру продовжувати курс на ескалацію розпочатого ним збройного конфлікту і небажання дотримуватися взятих на себе зобов'язання", – заявила Беца.

Беца нагадала, що через ескалацію ситуації безпеки на Донбасі, "експропріацію" бойовиками українських підприємств, розташованих на території ОРДЛО, посиленням загроз економічній та енергетичній безпеці України, 15 березня 2017 року РНБО вирішила "тимчасово, до виконання Росією безпеки положень Мінських домовленостей, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення".

"Захоплення українських підприємств російсько-терористичними силами – новий елемент гібридної війни РФ проти України і ще один потужний удар по економіці України", – зазначила Беца.

За її словами, зазначені підприємства свого часу "знайшли спосіб залишатися в правовому полі України, платили податки в український бюджет, включаючи військовий збір на підтримку ЗСУ, забезпечували працевлаштування громадян України, підживлювали металургію як одне з ключових джерел валютних надходжень в Україну".

Нагадаємо, глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявляв, що Європейський Союз зможе сформувати свою позицію щодо рішення РНБО про заборону переміщення вантажів через лінію розмежування лише після того, як Київ надасть відповідну інформацію
.

Реклама

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні
Нагадаємо, 15 березняРНБО заборонилапереміщативантажічерезлініюзіткненнянаДонбасі.Як винятокпропускатимутьтількигуманітарнівантажі.

НаМіністерствовнутрішніхсправ,Національнуполіцію,Національнугвардію,Державнуфіскальнуслужбуза участюСлужбибезпекиУкраїнипокладаєтьсязабезпеченнявиконанняцьогорішенняшляхомприпиненняпереміщеннявантажівчерезлініюзіткненняшляхамизалізничногоіавтомобільного сполучення.

Всі подробиці в спецтемі Врегулювання на Донбасі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти