Росія не порушувала Будапештський меморандум у питаннях Криму і Донбасу – Лавров

Міністр по-своєму трактує положення документа

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія не порушувала Будапештський меморандум, так як не загрожувала Україні ядерною зброєю. Про це Лавров сказав на прес-конференції в Москві, відповідаючи на запитання як країни-сусіди Росії можуть забезпечити свою безпеку, якщо РФ в будь-який момент може порушити взяті на себе зобов'язання.

"Якщо ви маєте на увазі Будапештський меморандум, то ми його не порушили, Будапештський меморандум включає одне єдине зобов'язання – не застосовувати проти України ядерну зброю, ніхто цього не робив, і загроза застосування ядерної зброї відносно України не звучала", – сказав Лавров.

Реклама

Як відомо, в березня 2014-го Росія незаконно анексувала Крим, а після цього почала надавати підтримку бойовикам на Донбасі.

Нагадаємо, в 1994 році був складений Будапештський меморандум. Згідно з меморандумом, враховуючи взяті Україною на себе зобов'язання про видалення всіх ядерних озброєнь з її території у встановлені терміни, США, Росія і Великобританія підтвердили України своє зобов'язання:

  • поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України відповідно до принципів Заключного акта НБСЄ;
  • утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України і ніколи не застосовувати ніяка їхня зброя проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином відповідно до Статуту ООН;
  • відповідно до принципів Заключного акта НБСЄ утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною її суверенних прав і таким чином забезпечити собі які б то не було переваги;
  • домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з метою надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо вона стане жертвою акту агресії або об'єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї;
  • не застосовувати ядерну зброю проти України як держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, не володіє ядерною зброєю, крім як у разі нападу на них, їх території чи їх території, їх збройні сили або їх союзників з боку такої держави разом з державою, що володіє ядерною зброєю або пов'язаним з ним союзним угодою.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти