Росія готується завдати удару по Канаді – ЗМІ

12 березня 2017, 07:41

Автор висловив сумнів в ефективності російських дестабілізуючих дій в Канаді, але закликав залишатися пильними

Канадаможестатинаступною мішеннюросійськихзусильподестабілізаціїсвіту.Про цевстаттідлявидання Maclean's пише колишній канадський дипломат Скотт Гілмор, – передає "Укрінформ".
"Канада – логічна ціль (для Росії – ред.). Ми – член G7, сильний учасник НАТО, адвокат заснованої на цінностях міжнародної системи, а також гучний критик Москви і її втручань в інші держави. Нам слід бути готовими до того, що Росія докладатиме більше своїх таємних зусиль до нас, особливо з наближенням наступного виборчого циклу", – стверджує Гілмор.

За його словами, Росія спробує дискредитувати будь-якого політика чи закон, який буде суперечити її інтересам; підривати довіру до канадської політичної системи і підтримку Канадою союзників і міжнародної системи.

Для досягнення цього Кремль, перш за все, буде поширювати дезінформацію. "Під час виборів в США Росія використовувала фейковий сторінки в соцмережах для поширення чуток про Хілларі Клінтон. Подібне буде відбуватися тут і, швидше за все, буде направлено проти правлячої Ліберальної партії. Москва не обов'язково віддасть перевагу перемозі консерваторів, але спробує делегітимізувати сам процес", – зазначає автор.

Крім того, Росія буде продовжувати зламувати комп'ютери чиновників, політиків і журналістів в пошуку інформації для шантажу.

"Гроші – ще один корисний засіб кампанії. По всій Європі Москва спонсорує радикальних популістських політиків і групи, що роздувають антимігрантську істерію. У Канаді мало організацій, які відповідають цьому опису. Тим не менш, не дивно, якщо гроші знайдуть шлях до якихось онлайн -ресурси, що спеціалізуються на інфотейнменті", – зазначає дипломат.

Однак найбільше занепокоєння, на думку автора, викликає "стара добра" військова загроза з боку РФ. "У Канаді російська провокаційна військова тактика матиме додаткове значення, оскільки ми практично залишили напризволяще наші північні рубежі <...>. Росіянам легше досягти деяких частин північних канадських територій, ніж нам".

Автор висловив сумнів в ефективності російських дестабілізуючих дій в Канаді, але закликав залишатися пильними. "Чи міг хтось передбачити політичний хаос в США? Не можна сказати, що Москва буде мати такий же успіх тут, але ми знаємо, що росіяни вже намагаються, і якщо їм вдасться знайти правильний важіль або неправильний секрет – вони ним скористаються", – підсумував Гілмор.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти