Резолюція Генасамблеї ООН: чергова перемога України або безрезультатний удар по Росії

18 грудня 2018, 21:15

Дмитро Дубенський

Рішення організації відкриває двері для посилення санкцій проти РФ за її морську агресію, впевнений Антон Кучухідзе

Прийняття ГенеральноюАсамблеєю ООН "проукраїнської резолюції"єчерговою перемогоюдипломатіїУкраїни,алебезновихсанкційЗаходупротиРосіїсхваленийнапередоднідокументне матимеефектувпротистоянніРФіїїагресивній політиці.

Реклама

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівексперт-міжнародник  Антон Кучухідзе .

"Звичайно, з точки зору дипломатії зайвий раз перепідтвердити територіальну цілісність України ніколи не завадить. Наші дипломати – молодці, свою роботу вони виконують, як можуть, з огляду на всю специфіку і всі реальні обставини. Що стосується предметності, то деякі експерти вже закидають тезу про те, що нібито в резолюції Генасамблеї ООН вперше є посилання на Будапештський меморандум. Цим спікерам я нагадую, коли в березні 2014 року перший документ був прийнятий Генасамблеєю ООН (в зв'язку з агресією РФ проти України, – Авт.), по територіальній цілісності України, там було посилання на Будапештський меморандум. Зараз цю тему використовують для внутрішньополітичних інтересів, тому що деякі кандидати заявили про меморандум, скликання консультацій в цьому форматі, почалася якась хвиля в цьому плані", – зазначив він.

Якпояснивексперт,зточкизоруглобальноїполітики,післяприйняттяпроукраїнськоїрезолюції,"нічого незміниться,томущорезолюціїГенеральноїАсамблеїООНне маютьобов'язковоїюридичноїсили".

"Єдине,нащотребапотенційносподіватися,такценате,що,може,західнікраїнивведутьякісьдодатковісанкціїпротиРосії,алене більше.Ценайбільшиймаксимум,наякийможнарозраховувати.Алещеразпідкреслю,українськідипломати-молодці,якіпроводилироботуз країнами,що підтрималипозиціюУкраїни",-підсумувавКучухідзе.

Нагадаємо, Генасамблея ООНвисловиластурбованістьузв'язкуздіямиРосіївЧорномуіАзовському морях, включаючиїхмілітаризацію,закликаєприпинитианексіюКримуівивестисвоїзбройнісили,атакожзвільнитиполоненихвКерченськійпротоціукраїнськихморяків.

"За"українськурезолюціюпроголосували66держав,"проти"проголосували19,утримались72делегата.

Реклама

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподіваноперейшлав"наступ"вКерченській протоці, напавшинаукраїнськікорабліМБАК"Бердянськ",РБК"ЯниКапу"іМБАК"Нікополь".КорабельФСБРФспочаткупротаранивукраїнськийбуксир,післяцьогоагресорщейвідкриввогонь.

Узв'язкузцимз ініціативиУкраїни був скликанийРадбезООНдляобговореннядій росіян, якийвпідсумкузакінчивсяповнимпроваломРосіїіпідтримкоюУкраїни.ЧлениРадбезузасудилиагресіюРФізакликализвільнитиукраїнськихморяківікораблі.

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти