Різкі висловлювання Польщі та пояснення Колмогорова: головні цитати тижня

11 листопада 2017 9:00

Польський віце-консул заявив, що Україна "окупувала" Крим і Донбас, а звинувачений у вбивстві український прикордонник розповів, чому вирішив відкрити вогонь по автомобілю

ПольськічиновникиобрушилисязкритикоюнаУкраїнупроведеннянібитоантипольськоїінедружньоїполітикищодо низки питань,віце-консулПольщіпішовдалііназвавЛьвівпольськиммістом,аукраїнськийприкордонник,якогона13роківзасудилизавбивство,бувзвільненийз-полвартиіпояснивсвоєрішеннявідкритивогоньпоавтомобілюпідМаріуполему вересні 2014 року.Основні поняттяівисловлюваннятижня, що минає-вдайджесті"Сегодня".

Як Київ "використав" Варшаву

ПольщадовгийчасбеззастережнонадавалапідтримкуУкраїнізточкизорусвоєїбезпеки,однакостаннім часомВаршававизнала,щоКиїв"використовує"їїврозрахункунате,щоцяпідтримканіколи невичерпається.Таку заявувефіріпольськогорадіо"Trojka"зробивміністрзакордонних справкраїниВітольдВащиковський.

Реклама

"Так, ми стискали зуби, оскільки з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку зберігання незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна достатньо безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно будемо підтримувати безпеку і незалежність України, стояти на її стороні в конфлікті з Росією і не вимагати рішення двосторонніх проблем – історичних або освітніх", – заявив Ващиковський.

Главапольськоїдипломатіїзазначив,що"кісткоюнезгоди"удвосторонніхвідносинахєісторія,"певною мірою"освіта,атакожповерненняпольській громадівУкраїніцерковногомайна-костьолівіпарафіяльнихбудинків.

Дуда закликав Україну міняти кадрову політику

ПрезидентПольщіАнджейДудазакликавкерівництвоУкраїнине призначатинависокіпосадиосібзантипольськимипоглядами.

"Я очікую від президента (України – Ред.) Петра Порошенка і його співробітників, від прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, щолюди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не будуть займати високих посад в українській політиці", – заявив Дуда.

Зайогословами,такілюдине будуютьспівпраціміжкраїнами,вониїїруйнують.

ПізнішеДудадодав,щоне можнапогоджуватисянаситуацію,вякій"високопоставленіпредставникирізногородуінститутіввУкраїніповодятьсятакимчином,щоцене відповідаєреалізаціїдвосторонніхвідносинза принципомдобросусідськихвідносин".

Відзначимо,польськевиданняDziennikз посиланнямнаджерелаповідомило,щоглаві Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу заборонили в'їзд до Польщі.

Україна "окупувала" Крим і Донбас – польський дипломат

НатлізакликупрезидентаПольщіособливовиділяєтьсявисловлюванняпольськогодипломата.Так,віце-консулГенеральногоконсульстваПольщівЛуцькуМарекЗапурназвавукраїнськийЛьвівпольськиммістом.Про церозповівзавідувачвідділомРівненськогокраєзнавчогомузеюІгорМарчук.

Зайогословами,Запурвиступивзтакою заявоювходікруглогостолувкраєзнавчомумузеїмістаРівне"ВолинськийекспериментГ.Юзевський:дорогадопольсько-українськогопримиреннявміжвоєннийперіод".

"Українські вчені на круглому столі чітко заявили, що захід є провокаційним і не варто відзначати дні народження польського окупаційного чиновника Генріка Юзевського, оскільки Польща захопила частину території УНР в 1919-1920 рр. Насправді "волинський експеримент" був спрямований на утвердження польської влади і полонізації та асиміляції місцевих українців", – повідомив Марчук.

Не пропусти!
Чому Малиновський не забив пенальті македонцям і що його сильно засмутило б
Руслан Малиновський не забив пенальті Північній Македонії
Увідповідьвіце-консулЗапурвставізаявив,щоукраїнської державивтой часне існувало,а"Львів – це польське місто і в сучасностіможна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас".
Пізніше,коментуючидануситуацію,Запурзазначив,щовважаєінформаціюпройогонібитоскандальну заявувРівномутенденційною.

Відзначимо,черезскандальні заявиПольщіпоУкраїні,президентУкраїниПетроПорошенкоініціювавпроведеннянадзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі.

Як Колмогоров прийняв рішення стріляти по машині

Реклама

УкраїнськийприкордонникСергійКолмогоров,якийбувзвільненийз-підвартипіслязвинуваченняу вбивствіівирокудо13років позбавлення волі,заявивпро те,щорішеннявідкритивогоньприйняввідповіднодо спеціальної інструкції.

"Наказ у мене був зупинити машину, зупинити і перевірити. Рішення стріляти чи не стріляти в Держприкордонслужбі кожен прикордонник приймає сам, коли він знаходиться в наряді, відповідно до 200-го наказу", – підкреслив він.

Яквідомо7 вересня2014рокуКолмогороввПриморськомурайоніМаріуполяразомзтоваришами по службіпомітив автомобільSkoda Rapid,який,якїмздалося,подававфарамиякісьсвітловісигнали.

ЗасловамиКолмогорова,вонивиконувалинаказкомандуваннязупинитиіперевіритиавтомобіль,однакнанаказзупинитисяводій невідреагував,томудев'ятьприкордонниківвідкриливогоньпомашині.

15листопада2016рокуПриморськийрайоннийсудМаріуполявизнавКолмогоровавиннимвумисномувбивстві(ч.1ст.115ККУкраїни)таперевищенніслужбовихповноважень(ч.3ст.365ККУкраїни)таобравйомупокаранняувигляді13роківпозбавлення волі.7лютого2017року цярішеннязалишивусиліАпеляційнийсудДонецькоїобласті,а 7 листопада2017року ВищийспецсудУкраїниухваливзвільнитиСергіяКолмогорова-справупереглянесудпершоїінстанції.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти