Рішення Ради про зміну назви УПЦ МП: з'явилася реакція Москви

20 грудня 2018, 15:14

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект № 5309, яким зобов'язала УПЦ МП змінити офіційну назву

Російська православна церква (РПЦ) вважає "грубим втручанням" в релігійне життя рішення Ради про зміну в назві Української православної церкви Московського патріархату. Про це сказав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Микола Балашов.

"Грубе втручання світської держави в життя релігійних організацій і порушення прав віруючих", - сказав він, коментуючи рішення, за яким парламент України зобов'язав УПЦ вказати в назві приналежність до РПЦ.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект № 5309, яким
зобов'язалаУкраїнськуправославну церкву(УПЦ)МПзмінити офіційну назвутак,щобвньомувказуваласякраїна,якійналежитьцерква.

Реклама

Упояснювальнійзаписцідозаконопроекту зазначається,щовінрозробленийдля"забезпеченнядержавноїбезпекиісуверенітетуУкраїни,атакожзметоюзабезпеченнясуспільстваповною і достовірною інформацією".

Нагадаємо, раніше в УПЦ МП зробилизаявущодо створення єдиноїУкраїнськоїправославної церкви. Урелігійноїорганізаціїзновуповідомили,щоне визнаютьстворенняавтокефальноїцерквивУкраїніірішенняоб'єднавчогоСоборудлянихне маєніякогозначення.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

Нагадаємо,15 грудня наОб'єднавчомусоборібулаутворенаєдинаУкраїнськапоміснаправославнацерква.Крім тогопредстоятелем помісноїцерквибувобраниймитрополит ЕпіфанійвідКиївськогопатріархату,якийтакожвходитьдо найближчого оточенняглавиУПЦКПпатріархаФіларета.Тепер,згідно зцерковним Статутом,ім'япредстоятеляавтокефальноїпомісноїПравославноїцерквиУкраїнипідноситьсяв усіххрамахцерквиза формулою"БлаженнішогоЕпіфанія,МитрополитаКиївськогоі всієїУкраїни".

У тойжечасофіційна назваєдиноїпомісноїцерквибуде-Українськаправославнацерква.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти