Недопуск спостерігачів з РФ на вибори в Україні: чи вдарить це по іміджу України

8 лютого 2019 16:29

Людмила Грубник

На думку експертів, незважаючи на окремі заяви європейських політиків, Україна повинна наполягати на своєму

Ситуація з недопуском спостерігачів ОБСЄ, які є громадянами Російської Федерації, залишиться на рівні заяв. Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив експерт-міжнародник Антон Кучухідзе.

Реклама

На його думку, ніяких серйозних наслідків такого рішення для України не буде. ОБСЄ робить такі гучні заяви, тому що думка цієї організації має бути збалансованою.

"Все залишиться на рівні тих політичних заяв, які є зараз. Ситуація не погіршиться. Просто в звіті після виборів може бути сказано, що Україна частково обмежила доступ спостерігачів до виборів, але якогось розриву не буде. В силу протоколів у ОБСЄ повинна бути збалансована позиція, її представники не можуть робити якісь односторонні заяви. Така природа цієї організації бути збалансованою – в заявах, в позиціях", – вважає Кучухідзе.

Хоча, за словами експерта, це все ж може незначно вдарити по іміджу України.

"Це чисто іміджева історія, показати, як пройшли вибори в країні, яка декларує курс на ЄС і НАТО", – додає він.

Такої ж думки дотримується і професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань. Він вважає, що на цьому можуть зіграти окремі недоброзичливці України. Але, незважаючи на це, Україна повинна відстоювати свою позицію

"Знайдуться окремі особи і організації, які будуть говорити про те, що Україна не пустила, це недемократично і так далі. Але, я думаю, що наша позиція досить аргументована, серйозна і можемо тут доводити свою правоту. В даному випадку ми повинні апелювати до нашої позиції і нашого розуміння цінності ОБСЄ. Очевидно, що це абсурдно пускати представників країни, яка воює проти нас", – каже Гарань

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон про недопуск російських спостерігачів на вибори в Україні. Депутати внесли зміни до виборчого законодавства і тепер заборонено росіянам спостерігати за українськими президентськими виборами.

Реклама

На це рішення Києва  жорстко відреагувала ОБСЄ. Директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгбйорг Сольрун Гісладоттір вважає, що це рішення суперечить міжнародним принципам наглядової процесу за виборами.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляв, що ОБСЄ запросила Росію на вибори президента України. У підсумку, як заявив член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Ігор Борисов, член Російського громадського інституту виборчого права Єлизавета Борисова і співробітниця "Інституту громадської електоральної дипломатії" Христина Богданова спробують 11 лютого потрапити до Києва для спостереження за президентськими виборах в рамках місії БДІПЛ.

У Кремлі теж негативно відреагували на недопуск російських спостерігачів. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков натякнув, що у Києва можуть бути проблеми з легітимністю виборів

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти