Реформа освіти: в Раді пояснили нюанси важливого закону

5 вересня 2017, 17:10

Документ розроблявся два роки і враховує зараз більше двох третин запропонованих до нього поправок

Законопроект №3491-д "Про освіту", який напрацьовувався два роки, дозволить створити в Україні нову, сучасну освіту. Про це розповів перший заступник керівника комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Олександр Співаковський.

Реклама

За його словами, комітет Ради з питань науки і освіти зробив все для того, щоб почути всіх експертів і створити умови для "абсолютно прозорого, чесного, конкурентного обговорення".

"Найбільше запитань виникало щодо 12-річного навчання, мови, професійно-технічної освіти, технікумів та питань фінансування", – розповів заступник голови профільного комітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Співаковський зазначив, що, завдяки спільній роботі міністра освіти, народних депутатів і експертів, з'явився документ, який враховує 1098 поправок – "тобто 70% того, що запропонували, ми врахували".

Реклама

"Це великий крок у розвитку системи освіти", – зазначив Співаковський.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Заступник голови комітету підкреслив, що 12-річне навчання почнеться з 6 років: "Міф про те, що діти закінчуватимуть школу в 19 років, не відповідає дійсності".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Також ми вирішили питання того, що наш учитель повинен через 5 років вийти на базову заробітну плату для найнижчої категорії педагогічних працівників. Це 4 прожиткових мінімуми – 6500. Ми мотивуємо молодих людей йти вчитися на педагогічні спеціальності", – підкреслив Співаковський.

За його словами, цей законопроект дасть можливість через десять років побудувати сучасну школу, в якій буде забезпечена диверсифікація ідеології нової української школи і ідеологія авторських шкіл, "щоб учитель сам мав можливість вибирати".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти