Рецепти реформ від опозиції: шерифи замість дільничних та євроінтеграція не на папері

16 червня 2015, 17:54

Віра Холмогорова

Опозиційний уряд представив свій план реформування МВС і концепцію зовнішньої політики

У вівторок, 16 червня, в Києві відбулося чергове засідання Опозиційного уряду.

Реклама

На цей раз "тіньовий" Кабінет міністрів на чолі з Борисом Колесніковим представив свої пропозиції щодо реформування Міністерства внутрішніх справ, а також бачення основних напрямків зовнішньої політики нашої країни, які, з одного боку, допоможуть якомога швидше принести на українську землю мир, а з іншого – надалі зуміти налагодити ефективні відносини з партнерами по всьому світу, не тільки в Європі, але й в Азії і з країнами Тихоокеанського басейну.

ШЕРИФИ ЗАМІСТЬ ДІЛЬНИЧНИХ. Реформування МВС починав кожен, не виняток і новий "шеф" правоохоронців, але носило воно виключно характер "косметичного ремонту", нарікає глава опозиційного Міністерства внутрішніх справ Костянтин Стогній. "Реформи стосувалися лише окремих підрозділів і скорочення чисельності", – додає він.

102_01

Костянтин Стогній. Фото прес-служби

Реклама

Запропонований опозицією проект реформи також передбачає скорочення чисельності міліціонерів,  але виключно за умови підвищення якості, а, головне, престижу служби в лавах правоохоронців. Як приклад Стогній наводить світовий досвід: так, у наших найближчих сусідів – поляків, на 100 тисяч осіб припадає 260 поліцейських, в Штатах – 230, тоді як в Україні ця цифра "роздута" до 544 міліціонерів на сто тисяч громадян.

В Опозиційному уряді пропонують створити в МВС трирівневу систему: Національна поліція (аналог – американська ФБР) – регіональні підрозділи, які будуть займатися розслідуванням "нетяжких" справ – і, нарешті, муніципальна поліція, мета якої – слідкувати за громадським порядком і "повсякденною" безпекою громадян. Причому дільничних в опозиції пропонують зробити виборними, як американських шерифів.

Реформа також передбачає серйозне зростання зарплат  – 18-20 тисяч гривень. "Це нормальний показник, який дасть можливість гідно працювати", – упевнений Стогній. Плюс – повний соціальний пакет (постраждав при виконанні службових обов'язків – лікуватиме держава) і можливість отримати житло безпосередньо при вступі на міліцейську службу, а за вислугою років – отримати його в особисту власність. А ось якщо порушив закон, з квартирою доведеться розпрощатися. "І людина тоді буде думати, чи варто брати хабар в сто гривень, або навіть в сто доларів, і втратити житло", – впевнений опозиційний глава МВС.

Також в Опозиційному уряді пропонують демілітаризацію міліції, з перепідпорядкуванням Національної гвардії Міністерству оборони.

Поліція повинна займатися виключно розслідуванням кримінальних злочинів, ніякої економіки або політичних переслідувань, впевнений, в свою чергу, опозиційний прем'єр Борис Колесніков. "Всі економічні злочини, всі, що існують – це абсолютне завдання фіскальних органів", – сказав він, виступаючи на засіданні ОП. Захист же конституційного ладу, нагадує він, – це прерогатива СБУ.

Реклама

За словами віце-прем'єра Вадима Рабиновича, ідеї опозиції з реформування міліції вони мають намір обговорити з широкою громадськістю в ході слухань.

СВІТ І ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. "Головна програма зовнішньої політики для України – це встановлення надійного миру", – заявив на засіданні опозиційного уряду міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

104

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Костянтин Грищенко. Фото прес-служби

Шлях досягнення миру, на його переконання, один, – це "рішення всіх політичних конфліктів шляхом переговорів". Грищенко заявив, що Україна має намір зі свого боку зробити все для реального втілення в життя Мінського протоколу.

Реклама

Євроінтеграція для опозиції – пріоритет, кажуть в ОП, але вона повинна бути реальною, а не на папері. "Влада нічого не робить, щоб ми від євроінтеграції отримали реальний результат, – сказав він. – Євроінтеграція – це інструмент модернізації країни, а не самоціль".

Так, за словами Грищенка, досі так і не внесені зміни до Конституції, які б дозволили ратифікувати Римський статус, а, отже, мати можливість судити за військові злочини. Також не були проведені реформи, які дозволили б ще на минулому саміті в Ризі отримати безвізовий режим.

Грищенко нагадав, що досі не з'явився віце-прем'єр з питань євроінтеграції. "Хоча це можна було б зробити за день", – поскаржився глава опозиційного МЗС.

Крім того, за його словами, до цього часу не розроблені механізми для підтримки українських виробників після того, як з 1 січня 2016 року була створена зона вільної торгівлі.

"Наша зовнішня політика повинна бути прагматичною, ефективною і результативною", – упевнений Грищенко, зауваживши, що після настання реального миру наша зовнішня політика повинна бути багатовекторною і спрямованою на співпрацю з різними партнерами, не тільки з ЄС чи США, а й, скажімо, з Китаєм.

Нарешті, потрібно зрозуміти, як ми рано чи пізно будемо вибудовувати відносини з Росією – сусід же нікуди не дінеться. "Потрібно зрозуміти, як ми будемо відновлювати відносини з Росією – після того, як досягнемо миру", – підкреслив Костянтин Грищенко.

ДАЛІ – ФІНАНСИ. Засідання Опозиційного уряду тепер будуть щотижневими, обіцяє опозиційний прем'єр Колесніков. Наступного вівторка, за його словами, буде представлена реформаторська концепція від Мінфіну, а також проекти щодо підтримки агропромислового комплексу.

На підході й опозиційний проект основного закону. "У нас є свій варіант Конституції, який незабаром ми обов'язково презентуємо. Там передбачена повна децентралізація влади. Також і я особисто, і наш уряд проти особливих статусів. Особливий статус має бути у 25 областей. Якщо Донбасу це потрібно в першу чергу, щоб закінчити війну, значить, це має бути зроблено в першу чергу. Але всі повинні бути рівні", – резюмував Борис Колесніков.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти