Вирішення конфлікту в Україні: мирний шлях, територіальна цілісність і децентралізація

1 жовтня 2014, 21:36

У Відні політики, економісти та громадські діячі обговорили, як врегулювати ситуацію на Донбасі

Україна зараз знаходиться в дуже важкій політичній ситуації за всю історію її незалежності, йдеться у Меморандумі, який був підписаний депутатом німецького Бундестагу, заступником голови "Німецько-Українського форуму" Карлом-Георгом Вельманом і головою "Німецько-Українського Форуму" Райнером Лінднером за підсумками першого круглого столу на тему "Україна в Європі: мир і розвиток". Захід організований громадською організацією "Німецько-Український форум" у співпраці з ініціативою "Future Business Ukraine".

Реклама

"Йде війна, яка повинна бути припинена якомога швидше. Перемир'я повинне перетворитися на мир. Країна перебуває в дуже важкій економічній ситуації", – йдеться у документі.

Енергопостачання знаходиться під загрозою, а жителі регіонів, в яких йдуть військові конфлікти, знаходяться в тяжкому становищі, ускладнено постачання продуктами харчування та пальним жителів цих регіонів, зазначається в меморандумі.

Нагадаємо, на круглому столі, який відбувся сьогодні у Відні, обговорювалися можливі шляхи виходу з ситуації, що склалася, а також були розроблені пропозиції щодо врегулювання кризи:

   1.Надалі конфлікт на Сході і Півдні не може бути вирішений шляхом війни. Військові зіткнення приносять українському народу тільки горе і нужду. 

Реклама

   2. Всі сторони потребують політичного виходу з конфлікту, який матиме тривалу і стійку дію. Це рішення має бути вигідним для всіх сторін.

  3. Першим кроком має бути виконання в повному обсязі під контролем ОБСЄ угоди про припинення вогню, яку було прийнято в Мінську 5 вересня 2014 р. Це означає, що Росія повинна прийняти територіальну цілісність і суверенітет України з урахуванням децентралізації, як і пропонує український уряд. Будь-яка підтримка зусиллям щодо від'єднання регіонів від України має бути припинена. У той же час, український уряд повинен рішуче протидіяти радикальним групам, які застосовують насильство щодо російськомовного населення та інших груп українського населення. Безпека кордону між Росією і Україною має бути гарантована. Необхідно покласти край поставці через кордон військової техніки та бійців. ОБСЄ уповноважена контролювати цей прикордонний режим. Іноземні солдати повинні піти з України. Учасникам незаконних збройних формувань на Сході України має бути забезпечена амністія, якщо вони не скоїли тяжких злочинів.

   4. Для стабілізації ситуації в Україні та відновлення інфраструктури необхідні спільні зусилля Заходу і Росії. Програми всіх країн-донорів повинні координуватися через загальні комітети. Умови для видачі кредитів на відновлення потрібно збалансувати. Росія повинна адекватно надати ті ж послуги, як країна донор, і мати ті ж права, що й країни ЄС.

   5. Необхідно зробити зусилля щодо стабілізації ситуації в цілому регіоні. Сюди, в тому числі, відносяться кроки, які були узгоджені між Німеччиною і Росією в Мезебергу (Німеччина) щодо Придністров'я.

   6. Для успішного економічного розвитку України необхідна спільна кооперація між великими економічними регіонами – Європейським Союзом та Росією. Позитивним є факт того, що Європейська Комісія розпочала процес співпраці з Євразійською Економічною Комісією. Цей процес повинен закінчитися зняттям торговельних обмежень між ЄС та Євразійською Економічною Комісією.

Реклама

   7. Росії та Україні необхідно надати рівну можливість безвізового транспортного сполучення з країнами ЄС.

В тренді
Чиновників саджатимуть за брехню в деклараціях: Рада зробила перший крок

   8. Статус Криму може бути визначений тільки через угоду між Україною і Росією, яка має бути підтверджена і гарантована міжнародним співтовариством. Предметом цієї угоди повинен бути обширний захист прав людини для всіх жителів Криму, включаючи: право на вільне пересування російських і українських громадян, право на вільний вибір місця проживання і вільну економічну діяльність, а також обширний захист інвестицій та приватної власності. Статус російської військової бази в Севастополі має бути позначений. Україна повинна забезпечити безперешкодне необхідне водо- і енергопостачання Криму, а також вільний транспортний рух.

   9. Україна оновлює і підтверджує основне положення про позаблоковий статус країни, прийняте у 1996 році, що відповідає інтересам безпеки Росії. Росія гарантує недоторканність кордонів України і спеціальне узгоджене рішення для Криму. Росія повинна визнати право України на асоціацію з ЄС. Україна має право забезпечувати себе необхідним озброєнням у цілях достатнього самозахисту і захисту кордонів. Військові дії по обидва боки українського і російського кордону мають бути врегульовані за допомогою консультаційного механізму.

   10. Газотранспортні шляхи, які проходять через Україну, повинні бути технічно модернізовані спільними зусиллями України, ЄС та Росії через тристоронній консорціум і експлуатуватися за правилами енергетичного ринку ЄС. План, запропонований у Берліні з боку ЄС щодо вирішення газового конфлікту, повинен бути швидко реалізований. Це буде неможливо без підтримки України з боку ЄС.

  11. Між Росією та Україною існують успішні спільні підприємства, мета яких – тристороння співпраця із західними підприємствами для залучення ноу-хау і капіталу. Їхнє завдання – виробництво конкурентоспроможних продуктів на міжнародному ринку. Такі домовленості сприяють майбутньому економічному розвитку України і Росії і заслуговують максимальної підтримки.

Реклама

   12. У новій Конституції України повинні бути зафіксовані правила делегування повноважень. Відповідальність регіонів повинна зрости; повинні бути налагоджені власні механізми надходження податків, так само як і повинні бути врегульовані повноваження в галузі освіти і культури. Російська мова повинна захищатися і підтримуватися відповідно з існуючими стандартами ЄС щодо захисту національних меншин.

   13. ЄС повинен підтримати мирні домовленості і знаходження взаєморозуміння поступовою відмовою від санкцій щодо Росії залежно від успіху мирного процесу. Таким же чином процес мирних домовленостей має супроводжуватися припиненням торговельних обмежень з боку Росії до своїх сусідів і країн ЄС.

   14. Україна і Росія мають домовитися про постійно діючий формат і організації для підтримки процесу примирення. За цими питаннями можна було б створити комісію з історичних та політичних питань, спільний економічний форум, платформу з обміну молоді та представників суспільства і журналістів.

   15. Стабілізація і реформування України є завданням, в якому зацікавлені і ЄС, і Росія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти