Розмови заради розмов: що дають західні плани щодо врегулювання ситуації на Донбасі

11 травня 2019, 07:41

Людмила Грубник

Експерти кажуть про новий підхід до вирішення ситуації на сході України

Нові плани і проекти щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, які пропонують європейські політики, не є ефективними і навряд чи будуть працювати в наших реаліях.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповіли військові експерти Михайло Жирохов і Владислав Селезньов.

Це стосується і мирного плану, який обговорили представники Вільної демократичної партії Німеччини на своєму з'їзді 8 травня. Зокрема, вони пропонують конкретизувати терміни реалізації тих чи інших заходівр, ввести покарання за їх невиконання та розставити пріоритети щодо виконання комплексу, а також повторно акцентують на важливості запровадження міжнародної адміністрації.

"Під відповідальністю Європа розуміє санкції, а санкції докручені вже до межі. Тобто, наступний крок – це відключення від SWIFT, припинення покупки російських газу і нафти. Але і тоді це може не спрацювати. А стосовно міжнародної адміністрації, то, якщо судити з досвіду Югославії, вона вводилася вже після того, як були розведені війська, і увійшла озброєна місія ООН. Вона реально була перехідною, але на це дали згоду обидві сторони, в тому числі і серби. Сербія на той момент не користувалася підтримкою в світі, тому вона вимушена була погодитись. Росія такої згоди не дає. І тому це тільки розмови заради розмов. Поки не буде військового розведення, поки не буде прибрана важка техніка, ні про яку міжнародну адміністрацію не може йти й мови. Жодна з європейських країн не відправить туди своїх людей. Вони просто не знайдуть таких бажаючих", – говорить Жирохов.

Експерти відзначають, що такі плани не будуть працювати в наших реаліях.

"Ці процеси перебувають у стані стагнації в зв'язку з тим, що Росія стоїть на своїх позиціях і ні на які компроміси не хоче йти. Будь-які плани і проекти, які зав'язані на Мінський формат, не дуже життєздатні. Реалії останніх років це підтверджують", – пояснює Селезньов.

Як вважає Жирохов, за допомогою подібних планів ініціатори додають собі балів у політичних перегонах, але реальної користі ці документи не несуть.

"Це потрібно, щоб просто поговорити – у нас вибори, в Німеччині вибори. Кожен має свій політичний капітал", – вважає експерт.

Реклама

Реально сьогодні необхідний зовсім інший підхід до вирішення конфлікту на сході України, підсумовує Селезньов.

"Нам треба відходити від такого формату і залучати США, Китай, щоб ключові гравці впливали на агресора в рамках переговорного процесу", – пояснює він.

Відзначимо, що Мінські угоди давно критикуються і не раз говорилося, що вони мертві, а процес врегулювання конфлікту не зрушується з мертвої точки. Проте варто нагадати, що перші пункти "Мінська" – припинення вогню, виведення військ з української території – не виконує саме Москва. Це відзначають і на Заході. Так, наприклад, спецпредставник США по Україні Курт Волкер присоромив Росію за невиконання домовленостей по Донбас. За його словами, Москва вже чотири роки щодня порушує Мінські угоди: пункти документа "виконуються" Москвою з точністю до навпаки – обстріли бойовики не припиняють, зброя не відводиться.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти