Розширення ЄС: експерт назвав чотири проблеми Європи

17 жовтня 2018 9:43

Ніколя Тензер пояснив, чому Євросоюзу небезпечно приймати до свого складу сусідів Росії

За розширенням Європейського Союзустоїтькількасерйознихпроблем.ПривступіпевнихкраїнвЄС,європейціпобоюютьсянедемократичнихрежимів,атакожвпливуРосії.Про цевінтерв'юсайту"Сегодня"розповівпрезидентфранцузькогоЦентрувивченняполітичнихдій(CERAP)НіколяТензер.

Реклама

За його словами, європейці повинні визначити можливі межі ЄС: одна з них – Середземне море, а інша – захід Росії.

"Росія – це межа. Звичайно, ми можемо говорити про Білорусь і Грузію. Я не кажу, що у них немає можливості і легітимності, щоб стати членами ЄС. Але якщо ви приймете Грузію, вам також доведеться прийняти Азербайджан і Вірменію, тому що це регіон Кавказу", – сказав Тензер.

Він вважає, що у розширення Європи є чотири головні проблеми, перша з яких криється в системі управління в самому ЄС: чим більше кількість держав, тим складніше менеджмент.

"Звичайно, є безліч пропозицій про більш "гнучку" Європу з різними сферами впливу, але тут повинна бути загальна єдність цінностей. Друга – в почутті єднання серед людей. Все більше і більше громадян ЄС не вважають, що у них є щось спільне з людьми з інших країн. Як вони можуть бути свого роду солідарні, скажімо, з Азербайджаном? Це занадто далеко і занадто по-іншому. Третя – режим. Зрозуміло, у багатьох країнах можуть змінюватися режими, але це як і раніше має значення, особливо в нинішньому контексті. У нас повинна бути якась страховка - гарантія, що демократичний режим це назавжди, що він не впаде. Хто може дати цю страховку прямо зараз? Ніхто", - зазначив експерт
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ЧетвертоюпроблемоюТензербачитьросійський впливвЄвропі,якеведетьсявдвохнапрямках.

"З одного боку, якби ці країни були кандидатами, це могло б стати геополітичною перемогою Заходу. З іншого боку ми знаємо, що у багатьох країн, і це, м'яко кажучи, немає імунітету від російського впливу. Ми в ЄС вже зіткнулися з цим. А з новими державами-членами вирішити цю проблему буде ще складніше. Особливо, якщо ЄС не проявить геополітичну стійкість до можливого відступу США від системи гарантій НАТО", – додав француз.

Читайте повний текст інтерв'ю з французьким експертом: "ЄС повинен надати Україні гарантії безпеки".

Реклама

Раніше вкоментарісайту"Сегодня"експерт-політологОлександрПалій назвав основні перепони для вступу України в ЄС і НАТО.Зайогословами,насьогоднішнійденьУкраїніяккраїні-кандидатудляотриманнястатусучленаЄвросоюзупідсилувиконатиосновнівимогиЄС,аофіційнийБрюссель небудевисуватиякихосьдодатковихумовдляукраїнської сторони.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти