Команди підвищують ставки: кандидати в прем'єри і нові домовленості

19 березня 2016, 09:52

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Крісло віце-прем'єра з приставкою "міністр інфраструктури" має всі шанси зайняти Павло Рябікін

Наступного тижнявБППпогрожуютьвиконати один зультиматумівпрем'єрськійкоманді:упрезидентаможутьвзятивсюповнотувідповідальностінасебе, запропонувавшикандидатавпрем'єриіпрограмуроботиуряду.ЗарадизвільненняглавиКабмінудепутатиготовізібратисянавітьнапозачерговезасідання.Середпотенційнихкандидатівназаміну-ЯреськотаГройсман.АїхновимиможливимизаступникамиможутьстатиЛожкініРябікін.Правда,всецелишепопередні домовленості.Взаємногокомпромісуміж ПорошенкоміЯценюкомтакінемає.Втім,одинзпунктівдомовленостейупрезидентаіпрем'єравиконали-Радаприйнялазаконпроспецконфіскацію.  

Реклама

ЗАКОН "ПРОДАВИЛИ". Не встиглидепутативідійтивідбаталійщодо прийняттябезвізовихзаконів,якпідкуполомрозгорілисяпристрастінавколозаконупроспецконфіскацію,якийлобіювали"фронтовики".Всецесупроводжувалосявзаємнимизвинуваченнямидепутатіврізнихполіттаборіввкорупціїіблокуваннямтрибуни.Дійшлонавітьдоневеликої бійки:нардепвідНФТетянаЧорновілроздряпалаобличчяпозафракційномуЯковуБезбаху.

Ще в середу після відмови Ради прийняти закон про спецконфіскацію прем'єр Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну заявив: "Я звертаюся до членів парламенту невідкладно повернутися до голосування за цей закон, дати процесуальну можливість українській правоохоронній системі провести процедуру конфіскації і стягнути в дохід української держави, вкрадені у українського народу гроші. Ухвалення цього законопроекту дозволить перерахувати до держбюджету $ 1,5 млрд з рахунків компаній, пов'язаних з колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням".

Законопроект, який пропонували прийняти в першому читанні, був дійсно "сирий". За словами депутатів абсолютно з усіх партій, в разі його прийняття правоохоронні органи отримали б можливість конфіскувати майно без рішення суду простих громадян. До того ж, в проекті не було розшифровки, кого вважати "третіми особами", чиє майно також могли заарештувати і конфіскувати без рішення суду. А віце-спікер Оксана Сироїд і зовсім написала у своєму Facebook, що прийняття закону є частиною великого "дерибану" грошей від "продажу так званих нафтопродуктів Курченка".

Парламент паралізований спробою протягнути чергову "спецконфіскацію". Попри трибунний пафос законопроект не має нічого с...

Posted by Oksana Syroyid on Tuesday, 15 March 2016
Реклама

Компроміс знайшли в кабінеті у спікера Володимира Гройсмана у четвер, написавши поправки, які внесуть в проект на етапі підготовки до другого читання. По-перше, уточнили поняття так званих "третіх осіб" – під це будуть підпадати фірми-прокладки або офшорні компанії, через які корупціонери відмивають і виводять гроші. По-друге, в законі прописали, що його норми поширюються виключно на чиновників. І по-третє, – до конфіскації майна прокуратура повинна буде довести, що гроші або активи були отримані і привласнені корупційним шляхом. Після таких компромісних поправок в четвер Рада 228 голосами"за"такиприйнялапроект про спецконфіскацію.

Алевсіпідкуполомзалишилисязадоволенітакимкомпромісом.Танцінавколозаконупро"свободівець"АндрійІллєнконазвавдимовою завісою,щобприховативідсутністькоаліціїіполітична криза.ІншінардепинеофіційнорозповідалиСегодня.ua,щоприйняттязаконуможебутиспробоюотримативідкатизаприховуваннявиведенихвофшоригрошей.

"Насправді з тими правками, які будуть внесені в проект до другого читання, закон хороший. Він дає правоохоронним органам право, співпрацюючи з іноземними колегами заарештувати і конфіскувати активи в офшорах, іноземних компаніях і банках. Але я не виключаю, що умовним корупціонерам за пару днів до вступу закону в силу можуть сказати: "Ви нам 10% від суми в офшорі, а ми закриваємо очі на вашу корупцію". Адже проект не передбачає механізму контролю над розподілом конфіскованих активів. Будемо наполягати, щоб таку поправку до другого читання внесли", – сказав нам один з позафракційних депутатів.

ПізнішевсамомуНФпообіцяли,щомеханізмрозподілуісписанняконфіскованихкоштів,пропишутьвокремомузаконі,асамдокументпроспецконфіскаціюбудедіятилишедвароки.

ЕЛЕМЕНТ ТОРГІВ. УБППіфракції"Радикальноїпартії"Сегодня.uaнеофіційнорозповіли,щоприйняттязаконупроспецконфіскаціюбулооднимзелементівторгівміжкомандамипрезидентаіпрем'єра.

Реклама

"ЗаконбуводнимзкомпонентівдомовленостейдобровільноївідставкиАрсеніяПетровича.Йогозаявуза власнимочікуємоу вівторок(22 березня -Авт.).До тогож,ніхтоне відмінявдомовленістьпро відставкугенпрокуроравобміннавідставкуміністравнутрішніхсправ.ЯкщоШокінйде,Аваковтежповиненпіти",-сказавнамодинзнардепіввідБПП.

Пізнішеінформаціюпро цечастковопідтвердивнардепвідБППМустафаНайєм.Зайогословами,прийняттязаконупроспецконфіскацію-цевідкупурядузате,щобвін пішову відставку.

УНФнаявністьтакихдомовленостейспростовують."МипростохочемоповернутинаграбованеЯнуковичемдо бюджету.АвБППтаккажуть,бонанаступному тижніунихз'їздпартії.Вонинаслякають,щонацьомуз'їздіможутьприйнятирішенняпро те,щоберутьвсюповнотуполітичноївідповідальностізаформуванняКабмінунасебе.Нехайпотренуються,нехайвнесутьпарусвоїхкандидатурнапрем'єранаголосуваннявРаді.Подивимося,якзацихлюдейнабереться226голосів",-сказавнамодинз "фронтовиків".

Інформаціюпро проведенняз'їздуБППнаступного тижняжурналістамукулуарахпарламентупідтвердивнардепвідБППСергійБерезенко.НеофіційнодепутативідпропрезидентськоїфракціїрозповілиСегодня.ua,щоназ'їздіможутьвиключитизі своговиборчогоспискупарочкунеугоднихлюдейщо вийшли зфракції БПП ЄгораФірсоватаМиколу Томенка, а такожлюдейбізнесменаІгоряКоломойського.

"З'їздспочаткупланувалинасереду,алепотімперенеслиначетвер.УНФчастково мають рацію-миможемовзятивсюповнотувідповідальностінасебе.Алечіткої заявипро це небуде:вузгодженомуза підсумкамиз'їздудокументіможебутипрописанарозмите формулювання",-сказавнамодинзнардепіввідБПП.

Реклама

Правдав жоднійзкомандСегодня.uaтакіне змогливідповістинапитання,чи досяглипрезидентськаіпрем'єрськакомандиостаточної домовленості.Більштого,вБППіНФпродовжилирозхитувати ситуацію,навмисновкидаючивЗМІнеправдивуінформацію.Так,вранцівп'ятницюпозафракційнийБориславБерезанаписаввсвоємуTwitter,щозайогоінсайдерськоюінформацієюзхвилининахвилинуможнаочікуватикапітуляціїАрсеніяПетровича.Але заявипро відставкуЯценюквРаду не подавав.

КАНДИДАТИ В ПРЕМ'ЄРИ.Середпотокунавмиснихвкиданьідезінформації,залишилась без уваги заяванардепавідНФВікторіїСюмар.Їїназиваютьблизькоюдо секретаряРНБООлександра Турчинова,який,всвоючергу,непоганоладнаєзпрезидентомійогокомандою,на відмінувідАрсеніяПетровича.Так, Вікторія Сюмарсподівається,щовихідзгострої політичної кризиможутьзнайтивженанаступному тижнінапозачерговомузасіданніпарламенту.

УБППСегодня.uaнеофіційнорозповіли,щоякщопозачерговезасіданняпарламентутакизберуть,товідсебевониможутьзапропонуватикандидатуруміністрафінансівНаталіїЯреськонапрем'єра.Її,яквідомо,підтримуєглаваАПБорисЛожкін,який,за інформацієюджерел,самне протипітивуряднапосадупершоговіце-прем'єра,прихопившизсобоюнаглавуМін'юстунинішнього заступника главиАПОлексіяФілатова.

Правда,такийсценарійвеликачастинапропрезидентськоїкомандине підтримує."По-перше,щенаетапірозробкиновогоПодатковогокодексувминуломуроціунасбулисуттєвірозбіжності.По-друге,кандидатуруЯреськоможутьвинестинаголосуваннявзал,щобпровалити-реальнимкандидатомвпрем'єриєВолодимирГройсман",-сказавнамодинзнардепіввідБПП,Сегодня.uaдокладнописавпро цевстатті "Коли вирішитьсядоляКабміну". 

Про можливе прем'єрство Гройсмана відкрито заявили в БПП. "Треба називати речі своїми іменами – Гройсман грає в те, щоб стати прем'єр-міністром, про це не говорять прямо, але я говорю чесно, як воно є. Використовують як ширму Яресько, розповідають, що давайте призначимо її, уряд технократів. Це байки для Заходу – вішають їм макарони на вуха, а насправді грають в дуже просту конфігурацію: Гройсман – прем'єр, Ложкін – перший віце-прем'єр. Чи віддадуть НФ якийсь пакет компенсаторів, і ще частиною договорняка буде посада генпрокурора", – заявив нардеп від БПП Сергій Лещенко.

Притакій конфігураціїможливістьвходженнязаступник головиАПВіталіяКовальчуканапозиціюпершоговіце-прем'єрабільше нерозглядається.Крісловіце-прем'єразприставкою"міністрінфраструктури"маєвсішансизайнятиПавлоРябікін,якогоще донедавнавБППпророкувалиназамінуАндрію Пивоварському.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти