"Розгойдування" Закарпаття: генерал-розвідник розповів про таємні переговори Путіна з Угорщиною

29 вересня 2018, 12:20

Кремль може піти на чергові кроки по дестабілізації ряду західних регіонів України

Росія могла знову реанімувати ідею відторгнення ряду регіонів України з їх подальшим переходом під контроль деяких західних суміжних країн, намагаючись "розгойдати" ситуацію в українських регіонах за допомогою міжнаціонального питання.

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

За його словами, українські спецслужби ще 15-20 років тому інформували вище військово-політичне керівництво України про те, що відбувається в західних областях країни і які загрози для її національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності несуть в собі кроки сусідніх європейських країн (Польщі, Угорщини та Румунії)
.

"Алеситуаціярозвивалася,якрозвиваєтьсязараз,іякмибачимо,зновуцікраїниактивізуютьміжнаціональнийпитаннязурахуваннямтого,щоУкраїнанібитоослабла,РФїїмучить,агресивнонанеївпливає.Іцедобра нагода,щобспробувативирішитисвоївнутрішніпроблемизарахунокзовнішніхзавоювань",-сказавБогдан.

Реклама

Коментуючи скандал з масовою видачею угорських паспортів в Берегово на Закарпатті, якийпривівдонового виткаукраїнсько-угорськихнепорозумінь,ветеранзовнішньоїрозвідкинагадав,щоневипадковозовсімнедавнопрем'єр-міністрУгорщиниПетерСійяртоперебувавзвізитомвРФізустрічавсязглавоюКремля.

"ВінзустрічавсязпрезидентомРосійськоїФедераціїПутіним,ізрозуміло,про щовонитамговорили.На моюдумку,сучаснаУгорщина-сателітРФ,івонанамагаєтьсясвоївнутрішніпроблеми(якіросіяни)вирішитизарахунокзовнішніхзавоювань.Впершучергу,продукуватиіпровокуватиситуаціюнаЗакарпатті,вБереговоі так далі.Тобтотам,декомпактнопроживаютьугорці",-поясниввін.

Генерал-лейтенантприцьомунагадав,щоідеюрозчленуватизахіднірегіониУкраїникількароків томузапустивнавищомурівнілідерросійськоїпартіїЛДПРВолодимирЖириновський,який визнавав,щоРФхочедомовитисязПольщею,УгорщиноюіРумунієюпро розподілукраїнськихтериторій.АгресивнуантиукраїнськупропозиціюПутінанадаліпідтвердивіДональдТуск,який перебуваввстатусіглавиРадиЄС.

ВасильБогдантакожзазначив,щовсвоючергущепіслярозпадуСРСРіздобуття Україноюнезалежностіїїдеякізахіднісусідипочалипроводитизавуальовануантиукраїнськуполітикупідприкриттямдеякихсоціально-економічнихпрограм.

"Угорці, румуни і поляки давно вже, років 20 тому, починали цю роботу таким чином: в місцях компактного проживання свого етносу намагалися спочатку ввести, наприклад, "картку поляка", "картку румуна", "картку угорця" з тим, щоб, по -перше, якось стимулювати там відродження їх ідентичності; по-друге, щоб їх люди вчилися в навчальних закладах цих країн; і, по-третє, стратегія була спрямована на те, щоб з часом зробити наших людей громадянами цих країн, порушуючи українське законодавство дати їм подвійне громадянство. З початку сусіди мали намір вимагати культурно-національну автономію (в місцях компактного проживання своїх етносів), а потім – і національно-територіальну", – пояснив розвідник.

Нагадаємо, 19 вересня стало відомо, що в консульстві Угорщини в Берегово громадянам України видавали угорські паспорти,асамапроцедурасупроводжуєтьсяурочистостямина честьотриманнядругого громадянстваіінструкціями-не повідомлятипро отриманнядокументівукраїнськоївлади.

Реклама

Ранішекоординаторгрупи"Інформаційнийопір",народнийдепутатДмитроТимчукповідомляв,щоросійські спецслужби почали інформаційно-пропагандистську кампанію по дестабілізації ситуації на Закарпатті,впливаючиначутливутемуукраїнсько-угорськихвідносинчерезетнічнийфакторврегіоні.

Про ситуаціювБереговічитайтенасайті"Сегодня"вматеріалі "На кордоні з Євросоюзом Україні не треба брязкати зброєю: інтервью з Геннадієм Москалем".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти