Рада заявила про відступ від деяких зобов'язань Конвенції з захисту прав людини

21 травня 2015, 10:50

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Це рішення буде діяти до закінчення агресії Росії

Верховна Рада прийняла постанову №2765 "Про затвердження заяви Верховної Ради України "Про відступ України від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини та основних свобод".

Реклама

Документ в цілому підтримали 249 народних депутатів.

"Постанова є підставою для відступу України від зобов'язань Конвенції про захист прав людини та основних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейської соціальної хартії (переглянутої). Завдання постанови – створити юридичну основу, спираючись на яку уряд України через Міністерство закордонних справ України зможе повідомити Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй та Генеральному секретарю Ради Європи про заходи, які Україна взяла у зв'язку з необхідністю завдань по відсічі збройної агресії Російської Федерації. Виключно парламент як представницький орган може визнати факт і обсяг відступу України від зобов'язань за міжнародними договорами, які стосуються прав людини", – йдеться в пояснювальній записці.

Постанова визначає підстави, обсяг, період і механізм здійснення відступу від зобов'язань за Конвенцією про захист прав людини та основних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейської соціальної хартії (переглянутої). Постанова затверджує заяву про відступ від зобов'язань, яке містить обґрунтування по кожному заходу, яке може використовуватися на територіях, які не є окупованими, але на яких здійснюється військова операція.

"На жаль, війна продовжує диктувати парламенту порядок денний і війна впливає на захист прав людини як в зоні зіткнення, так і по лінії розмежування", – сказала автор проекту постанови народний депутат, віце-спікер ВР Оксана Сироїд.

Реклама

Вона зазначила, що зараз Україна змушена приймати рішення, які в невійськове час не бралися б, і це буває приводом для спекуляції для агресора.

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

"Проектом пропонується встановити, що Україна здійснює відступ від зобов'язань, визначених статтями 2, 9, 12, 14 і 17 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, статтями 5, 6, 8 і 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод і пунктом 2 статті 1; пунктами 2-3 статті 4; пунктом 1 статті 8; пунктом 1 статті 14; статтями 15 і 16; пунктами 1 а) і 1 с) статті 17; статтями 23 і 30; пунктами 1-2 статті 31 Європейської соціальної хартії (переглянутої) в окремих районах Донецької та Луганської областей України, визначених Кабінетом Міністрів України у зв'язку з проведенням антитерористичної операції, на період до повного припинення збройної агресії Російської Федерації. Таким чином, пропонується відступити від положення, згідно з яким кожна держава, яка бере участь у цьому Пакті, зобов'язується поважати і забезпечувати всім які у межах її території та під її юрисдикцією особам права, визнані в цьому Пакті, без будь-якої різниці за расою, кольором шкіри , статтю, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового стану, народження чи іншого обставині. Відступити від положень статті 9 Пакту, за якою кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може зазнавати безпідставного арешту чи утриманню під вартою. Ніхто не може бути позбавлений волі інакше, як на підставах і відповідно до такої процедури, які встановлені законом)", – йдеться в пояснювальній записці.

"Таким чином ми захищаємо наших військовослужбовців, представників добровольчих батальйонів, ми захищаємо цивільних осіб, які дають відсіч окупантові", – сказав нардеп Сергій Соболєв.

При цьому лідер фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко заявив, що дана постанова не дасть можливості громадянам, чиї права порушені, звертатися в ЄСПЛ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти