Рада захистила підприємства ОПК України від Росії

12 липня 2018, 12:40

Росія через свої суди вимагає від підприємств української "оборонки" заплачені раніше гроші

Верховна Рада звільнила підприємства державного концерну "Укроборонпром" від зобов'язань щодо розірваних договорах в сфері військово-транспортного співробітництва з Росією, а саме від сплати пені. 

Реклама

Зокрема, депутати внесли зміни до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) України перед державою-агресором. За рішення ухвалити поправки в цілому проголосували 244 депутати. 

"Законопроектом пропонуються механізми захисту господарської діяльності підприємств ОПК, внесених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, від негативних наслідків впливу юридичних осіб, зареєстрованих на території РФ, або юридичних осіб з іноземними інвестиціями Росії", – йдеться в документі. 

Відзначається, що після указу президент Петра Порошенка про припинення військової співпраці з Росією (експорту в РФ товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання росіянами), контракти, укладені українськими підприємствами з РФ до серпня 2014 року, стало неможливо виконати. 

Суть в тому, що більшість договорів передбачали передоплату в розмірі понад 80%, а по більшій частині навіть повної. Тобто, кошти були зараховані на українські підприємства і товар на замовлення був виготовлений, проте в зв'язку з введенням в дію указу президента, фактично поставити товар на територію замовника не було можливим. Таким чином, кошти замовника були в повному обсязі використані на виробництво продукції, однак передати її неможливо, а швидко знайти покупця, щоб повернути кошти, не вдається. Підприємства-замовники продукції стали звертатися в суди на території Російської Федерації для стягнення заборгованості. 

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах
Реклама

"Такий підхід і необ'єктивне проведення судового розгляду на території держави-агресора викликав винесення низки судових рішень, за якими українські сторони зобов'язані виплачувати суми, що перевищують вартість самого договору. Такий хід подій часто гальмує, а іноді навіть може зупинити роботу підприємств українського ОПК, і негативно відбивається на обороноздатності України", – йдеться в документі. 

Нагадаємо, за останній рік Україна розірвала співпрацю з російською стороною у військовій сфері. Так, в жовтні 2017 року Кабмін скасував військову угоду з РФ про збереження спеціалізації підприємств і організацій, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення. 

У листопаді того ж року було скасовано ще одну угоду про порядок взаємних поставок озброєння і військової техніки, комплектуючих виробів і запасних частин, організації ремонту і надання послуг військового призначення. Договір діяв 22 роки. У березні 2018 року зі свого боку цю ж угоду з Україною розірвала і Москва.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти