Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконний перетин держкордону

18 жовтня 2018 13:38

Ті, хто незаконно проникає в Україну, тепер можуть отримати реальні тюремні терміни

Народнідепутатипідтрималиу другомучитаннітавціломузміни до законодавства,якікриміналізує незаконний перетин державного кордону України.

Реклама

Відповідний законопроект про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів підтримали 243 народних депутата на пленарному засіданні парламенту 18 жовтня.

Згідно з текстом законопроекту, перетин держкордону для нанесення шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, представниками силових органів держави-агресора будь-яким шляхом поза пунктом пропуску будуть каратися позбавленням волі на строк до 3 років.

Така ж відповідальність передбачена і за перетин держкордону в пунктах пропуску, але без відповідних документів чи з документами, що містять недостовірні відомості.

За повторне незаконне перетинання українського кордону або якщо його вчинить група осіб передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.

Якщо незаконний перетин кордону буде супроводжуватися насильством або застосуванням зброї, зловмисників чекає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Закон вступить в силу на наступний день після публікації.

"Цей законопроект розроблений з метою сприяння забезпеченню захисту і територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону представниками держави-агресора", – розповів глава комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, представляючи ініціативу.

Раніше прикордонники
не впустили в Україну двох громадян РФ,якіприлетілидо Києварейсамиз МінськаіТбілісі.ОдинзнихнезаконновідвідувавКрим,другийєпредставникомпропагандистськогоканалу"Росія".

Такожу в'їздівкраїнувідмовиличотирьомгромадянамРФ,яківиявилисяультрас футбольного клубу Росії "Торпедо".Росіяни,якімалиприсобіагресивнусимволіку,не змоглипояснитиметусвоговізитувкраїну.

Миповідомлялипро те,щоросійськиймузикант Мот (Матвій Мельников) не прйшов контроль в "Борисполі"через численні поїздки в Крим.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти