Рада відновила повноцінну роботу НАЗК: що це значить

15 грудня 2020, 11:39

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Для антикорупціонерів ввели особливий порядок перевірки декларацій суддів КСУ

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданніприйняла за основу і в цілому законопроєкт №4470 про відновлення повноцінної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Документ підтримали 300 народних депутатів.

Реклама

Тепер НАЗК повернули контролюючі функції, визначено порядок реагування на ознаки корупції, відкривається цілодобовий доступ до Єдиного реєстру декларацій чиновників і депутатів.

Закон вводить особливе регулювання контролю за дотриманням антикорупційного законодавства суддями, в тому числі Конституційного Суду (КСУ). Введено і механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск:

  • порядок здійснення повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ буде затверджуватися НАЗК за погодженням з Вищою радою правосуддя (ВРП) і КСУ;
  • ВРП і Збори суддів КСУ матимуть повноваження вносити НАЗК обов'язкові до розгляду подання про усунення порушень, що містять ознаки порушення гарантій незалежності суддів;
  • в разі неузгодження ВРП і КСУ перевірки суддів протягом місяця НАЗК проводить повну перевірку декларацій суддів в загальному порядку.

Також парламент підтримав за основу і в цілому законопроєкт №4071, який регулює особливості перевірки декларацій суддів. У Кодекс України про адміністративні правопорушення додається одна стаття з особливостями вручення протоколів про адміністративні правопорушення суддям:

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена
  • про складання протоколу щодо судді, судді КСУ НАЗК повідомляє до Вищої ради правосуддя або голові КСУ.
  • основний спосіб вручення таких протоколів – відправка поштою;
  • судді, судді КСУ дається можливість за його бажанням або особисто надати пояснення по суті протоколу, або зробити це в присутності або інспектора Вищої ради правосуддя – для судді, або глави КСУ – для судді цього суду;
  • якщо НАЗК не отримало в установлені строки пояснень судді, може передавати документи про адміністративне правопорушення до суду.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України за поданням групи народних депутатів визнав незаконною кримінальну статтю про незаконне збагачення чиновників (366-1 Кримінального кодексу "Декларування недостовірної інформації") та необхідність електронного декларування ними своїх доходів. У НАЗК розповіли про наслідки рішення КСУ.

Реклама

Але вже 4 грудня Верховна Рада повернула покарання за брехню в деклараціях, яке також було скасовано Конституційним Судом 27 жовтня. Депутати визначили, яке покарання буде для чиновників за недостовірне декларування та невнесення даних до декларації.

Також дивіться в сюжеті про висновки Венеціанської комісії щодо КСУ:

Відео: Сьогодні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти