Рада посилює кримінальну відповідальність за поставку неякісної військової продукції на фронт

21 квітня 2015, 11:26

Віра Холмогорова

Несумлінним чиновникам загрожує до 8 років в'язниці

Верховна Рада ухвалила законопроект №1793 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт і послуг, що призвело до створення реальної чи потенційної загрози національній безпеці України у воєнній сфері".

Реклама

Даний документ у першому читанні підтримав 261 народний депутат.

"Проектом пропонується доповнити розділ 1 "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України новою статтею 114², встановивши відповідальність за заподіяння посадовою особою шкоди національній безпеці України у воєнній сфері шляхом порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції оборонного призначення або продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для військових формувань, робіт або послуг всупереч встановленим законодавством України умовам, правилам, стандартам або технічним регламентам, створили реальні або потенційні загрози національній безпеці України у воєнній сфері", – йдеться в тексті пояснювальної записки.

Також проектом пропонується доповнити положення статті 216 Кримінально-процесуального кодексу України, яка визначає підслідність, вказівкою на те, що досудове розслідування злочинів, передбачених статтею 114² Кримінального кодексу України, здійснюватиметься слідчими органів безпеки.

Чиновників, які закуповували для армії неякісну продукцію, у тому числі зброю, пропонується саджати у в'язницю на термін від 2 до 5 років.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Якщо чиновник скоїв цей за попередньою змовою, або якщо його дії призвели до тяжких наслідків, то його можуть ув'язнити на термін до 8 років.

Тяжкими наслідками будуть вважати тяжкі тілесні ушкодження або загибель людей, заподіяння майнової шкоди у розмірі 10 тисяч і більше неоподатковуваних мінімумів або зрив виконання військовим підрозділом оперативної (бойової) завдання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти