Рада зробила крок до покарання "злодіїв в законі"

19 грудня 2019 15:00

Президент вважає, що "генерали" злочинного світу несуть загрозу політичній та економічній стабільності в Україні

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №2513 президента Володимира Зеленського щодо покарання "злодіїв в законі". Внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинним співтовариством, підтримали 264 народних обранці.

Реклама

Глава держави відзначав у своєму документі, що "злодії в законі" несуть загрозу політичній та економічній стабільності в Україні. Законопроект передбачає кримінальну відповідальність не тільки за вчинені злочини, а й за перебування осіб в статусі "злодія в законі", створення та участь в злочинних співтовариствах тощо. Також визначається поняття "злодія в законі" і хто підпадає під цю категорію осіб.

Так, документом пропонується доповнити статтю 28 Кримінального кодексу частиною п'ятою, визначивши, що злочин визнається вчиненим злочинним співтовариством, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), учасником, організатором, керівником і/або координатором якої є "злодій в законі". Також в цій частині статті пропонується визначити поняття "злодій в законі".

Читайте також: Влада проти "злодіїв у законі": чи підходить Україні грузинський рецепт

У свою чергу "злодієм в законі" визнається особа, яка дотримується властивих злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчинили кримінальні злочини, керує, координує і/або організовує діяльність злочинного співтовариства або його частини або є учасником такої спільноти.

Реклама

Пропонується здійснювати кваліфікацію злочину за статтею (частини статті) Особливої частини Кримінального кодексу, яка передбачає вчинене особою діяння, і за відповідною частиною статті 255, 255-1 або 255-3 цього Кодексу. При цьому покарання призначається з урахуванням правил, передбачених статтею 70 Кримінального кодексу України (Призначення покарання за сукупністю злочинів).

Покарання за організацію злочинного співтовариства, участь в ньому, керівництво ним (статус "злодія в законі") карається тюремним строком від 7 до 12 років. За організацію "злодійських сходок" пропонується карати терміном від 3 до 6 років.

Як повідомляли новини "Сьогодні", ще в 2018 році на той момент заступник глави Нацполіціі України, начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін розповідав, що в Україні перебувають до 40 "злодіїв в законі" і до деяких на прийом ходять депутати. За його словами, організована злочинність активізувалася з початком бойових дій на Донбасі і багато злодіїв в законі засилається в Україну за вказівкою ФСБ РФ.

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти