Рада проголосувала за реформу освіти

5 вересня 2017, 18:35

События на ТК Украина

В Україні вводиться ЗНО після 9-го класу і 12-річне навчання в школі

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д "Про освіту". Як повідомляє РБК-Україна, за документ проголосували 255 парламентаріїв.

Реклама

Так, законом вводиться 12-річне навчання в школі і встановлюються щорічні асигнування з державного бюджету на освіту на рівні не менше 7% ВВП.

Зокрема, повна загальна середня освіта триває 12 років і передбачає закінчення початкової освіти (4 роки), базової середньої освіти (5 років) і профільної середньої освіти (3 роки), яку отримують в старшій школі або в професійних закладах освіти.

Навчання в школі діти можуть починати в 6 або в 7 років. При цьому навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Водночас результати навчання випускників після завершення основної (9 клас) та старшої школи повинні обов'язково підтверджуватись зовнішнім незалежним тестуванням, перелік предметів для якого визначає Міністерство освіти і науки.

Закон передбачає введення посади омбудсмена для забезпечення належних умов реалізації права на освіту. Так, освітній омбудсмен призначається на посаду урядом строком на 5 років без права повторного переобрання.

Планується, що омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також педагогами та науковцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В тренді
Рада без їдальні: де харчуються і які чайові лишають нардепи (відео)

Омбудсмен може звертатися до органів державної влади і правоохоронних органів за виявленими фактами порушення права людини на освіту і порушення законодавства в сфері освіти.

Реклама

Також закон передбачає можливість організації державно-приватного партнерства в сфері освіти на підставі договорів і може передбачати спільне фінансування установ освіти.

Крім того, встановлюється мінімальний оклад кваліфікованих педагогів в 3 мінімальні зарплати з 2018 року. При цьому робота педагогічних і науково-педагогічних працівників оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів засновників, власних надходжень навчальних закладів і грантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповідно до закону, кожні 5 років передбачена сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінки їх здатності проводити педагогічну діяльність відповідно до професійних стандартів.

За результатами сертифікації працівникові присвоюється певна кваліфікаційна категорія, про що видається відповідний сертифікат.

Реклама

Планується встановити, що посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується на 10%. Ті, хто пройшов сертифікацію, отримують щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти