Рада закликала Польщу припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії – заява

8 вересня 2016, 17:35

В ході обговорення з проекту заяви в остаточній редакції були вилучені слово "Волинь" і поняття "Волинської трагедії"

Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з прийняттям Сенатом і Сеймом Польщі постанов 7 і 22 липня 2016 року щодо оцінки українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни, в якому пропонує польській стороні припинити політизацію трагічних сторінок історії того періоду.

Реклама

За відповідний проект постанови на вечірньому засіданні в четвер проголосували за основу і в цілому 247 народних депутатів.

В ході обговорення з проекту заяви в остаточній редакції були вилучені слово "Волинь" і поняття "Волинської трагедії", воно згадується лише в назвах спільних декларацій, прийнятих раніше.

"Верховна Рада України (...) звертається до польських колег з пропозицією припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії і зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємовідносин між двома країнами для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей", – йдеться в заяві.

Український парламент також закликає істориків вести професійний діалог з метою розкриття всіх досі нез'ясованих фактів і обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі – "припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод".

Реклама

Народні депутати закликають нинішні і майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство і "не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського і польського народів".

Крім того, в заяві наголошується, що Верховна Рада "з жалем, розчаруванням і глибоким занепокоєнням" сприйняла рішення Сенату, а потім і прийняте Сеймом Польщі постанову щодо "вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни".

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Парламент України вважає встановлення Сеймом Польщі національного дня пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни, проявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.

Верховна Рада наполягає на тому, що прийняття постанов Сенату і Сейму Польщі відбувалося на тлі антиукраїнської акції зі знищенням українських пам'яток на території Польщі, атаками на учасників релігійних заходів, забороною проведення культурно-мистецьких заходів та шовіністичної риторикою.

Український парламент також звертає увагу польських депутатів, всієї польської влади і суспільства на те, що антиукраїнські дії і розпалювання антиукраїнських настроїв проходить в момент найбільшої вразливості Української держави, яке знаходиться в стані війни з Російською Федерацією. Рада вважає, що прийняті постанови в Польщі поставили під загрозу політичні і дипломатичні напрацювання і зусилля двох держав і народів, які були спрямовані на взаємне прощення і примирення, і вшанування пам'яті невинних жертв українців і поляків.

Реклама

Верховна Рада засуджує односторонні дії Сенату і Сейму Польщі, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, досягнутих під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти