Рада прийняла законопроект Порошенко "Про Вищу раду правосуддя"

21 грудня 2016, 03:07

За таке рішення проголосував 271 нардеп

Верховна Рада прийняла закон №5180 "Про Вищу раду правосуддя".

Реклама

Раніше, комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя на своєму засіданні в середу, 2 листопада, рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект №5180 "Про Вищу раду правосуддя", внесений президентом України Петром Порошенко і визначений ним як невідкладний.

За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат. Депутати голосували за процедурою ad hoc (можливість для парламенту прийняти рішення про одноразове відхилення від процедури, передбаченої Регламентом ВР – ред.).

Законопроектом №5180, який складається із загальної та особливої частин, пропонується врегулювати вирішення питання статусу Вищої ради правосуддя (ВСП), його повноважень, порядок обрання (призначення) членів ВСП, їх статус (права, обов'язки, гарантії діяльності, порядок звільнення та припинення повноважень ), структуру ВСП, а також процедурні питання здійснення повноважень ВСП і його органами. Крім того, пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема щодо невиконання законних вимог ВСП, його органу або члена щодо надання інформації, тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя в зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, порядку затримання судді або утримання його під вартою або арештом, порядку обрання членів ВСП парламентом і т. д. При цьому запропоновані законопроектом зміни розроблені з урахуванням рекомендацій та висновків Венеціанської комісії і відповідно до європейських стандартів, зокрема щодо складу ВСП, суб'єктів та принципів його формування.

Зокрема, Вища рада правосуддя передбачається наділити повноваженнями звільняти суддів, вносити президенту подання про їх призначення, приймати рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності, залучати їх до дисциплінарної відповідальності.

Реклама

Також рада передбачається уповноважити позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних в кримінальних злочинах. Згідно проекту, Вища рада правосуддя також буде вирішувати питання переведення суддів, їх відряджень, а також затверджувати їх кількість в судах. Крім того, рада передбачається уповноважити призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації та його заступників.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Передбачається встановити, що Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких 10 – вибирає з'їзд суддів, по 2 – призначає президент, Верховна Рада, з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. При цьому глава Верховного суду України входить до складу ради за посадою. Згідно із законопроектом, рішення ради можуть бути оскаржені тільки в Верховному суді.

З 1 січня 2017 року пропонується встановити винагороду членам ради в розмірі посадового окладу суддів Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.

Як відомо, в Україні 30 вересня вступила в силу судова реформа. Відповідні зміни до Конституції в частині правосуддя Верховна Рада підтримала в другому читанні 2 червня 2016 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти