Рада ухвалила закон щодо реінтеграції Донбасу

Напередодні з документа прибрали важливий пункт, через який депутати не хотіли голосувати

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні підтримала президентський законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях. За відповідний документ проголосували 233 народних депутати.

Напередодні голосування голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що з законопроекту було вилучено посилання на Мінські угоди.

Реклама

Відповідно до ухваленого закону, окупація Російською Федерацією територій Донбасу є нелегітимною і не створює жодних територіальних прав.

"Тимчасова окупація Російською Федерацією територій в Донецькій і Луганській областях, які вказані в пунктах 1-3 частини першої статті 1 цього закону, є нелегітимною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав", – йдеться в статті 2 законопроекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

У проекті закону наголошується, що "діяльність Збройних сил і інших військових формувань Російської Федерації і окупаційної адміністрації Російської Федерації, яка суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв'язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює правових наслідків".

У законопроекті наголошується, що на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення, визначений цим законопроектом і нормами міжнародного права.

"За фізичними особами, незалежно від отримання ними статусу внутрішньо переміщених осіб чи іншого спеціального правового статусу, юридичними особами зберігається право власності та інші майнові права, в тому числі, на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що перебуває на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, якщо воно придбано відповідно до законів України", – йдеться в тексті документа.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Усіма відомствами керує Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

"Безпосереднє керівництво силами і засобами Збройних сил України, інших військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях, покладається на Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України", – говориться в документі.

Читайте детальніше про положення закону щодо реінтеграції Донбасу.

Нагадаємо, вчора, 5 жовтня, Рада не змогла ухвалити жоден законопроект щодо Донбасу. Після початку обговорень щодо реінтеграції депутати заблокували трибуну і президію парламенту, влаштувавши бійку. Голова ВР оголосив перерву.

Після перерви депутати продовжили блокувати роботу парламенту, після чого спікер ВР Андрій Парубій закрив засідання, пообіцявши, що документ все одно буде прийнятий.

Як раніше пояснював закон народний депутат Іван Винник, спочатку передбачається звільнення окупованих територій, встановити місцеву владу, і тільки потім займатися реінтеграцією регіону.

За його словами, згідно з документом, режим АТО на сході України буде замінений на заходи безпеки з відновлення суверенітету і територіальної цілісності країни.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти