Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі: що він передбачає

17 липня 2020 14:16

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Депутати серед іншого визначили, що мається на увазі під послугами оборонного призначення

Раніше Верховна Рада зробила Міноборони прямим експортером озброєнь, а тепер ухвалила закон про оборонні закупівлі, завдяки якому буде захищений національний виробник товарів військового призначення та відповідатиме сфера військових закупівель до стандартів НАТО.

Реклама

Відповідний законопроєкт №2398-д у другому читанні підтримали 276 народних депутатів.

"Законопроектом передбачені ефективні механізми захисту вітчизняного виробника шляхом врахування інтересів виконавців державних контрактів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, в тому числі – можливість коригування цін у разі істотних змін фінансово-економічних умов виконання контрактів, застосування критерію "вартість життєвого циклу" при відборі виконавців, що відповідає найкращим стандартам країн-членів НАТО і ЄС, надання пріоритету локалізації виробництва на митній території України", – йдеться в пояснювальній записці.

Закон визначає загальні правові основи планування, порядок формування обсягів і особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю в сфері оборонних закупівель.

Визначено поняття "послуги оборонного призначення". Вони пов'язані з:

В тренді
Хабар – один мільйон, свобода – п'ять. Заступник голови Харківської облради зможе вийти з СІЗО під заставу
Чиновника затримали під час отримання хабара в 1 млн 50 тис - від директора комунального підприємства. Колаж: "Сьогодні"
  • забезпеченням життєдіяльності об'єктів і споруд оборонного та спеціального призначення, експлуатацією, ремонтом, модифікацією, модернізацією, використанням, утилізацією та знищенням товарів оборонного призначення;
  • розробкою і впровадженням інформаційних систем, систем кібербезпеки і кіберзахисту;
  • розробкою стандартів і технічних специфікацій для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони;
  • формуванням та веденням страхового фонду документації на озброєння, військову та спеціальну техніку, інше військове майно, об'єкти і споруди оборонного та спеціального призначення.
Реклама

Закон передбачає можливість збільшення виключно для національних виробників гранично допустимого рівня рентабельності виконання контрактів при закупівлях без застосування конкурентних процедур. Також передбачений поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, які використовуються у відповідних стандартах НАТО; надання можливості державним замовникам здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення через імпорт; здійснення закупівель в рамках 3-річного планування.

Цей закон застосовується за умови, що вартість предмета закупівлі для товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 000 гривен, для робіт оборонного призначення – 1,5 мільйона гривень. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється державними замовниками.

Дія цього закону не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, що здійснюють закупівлі – Агентство НАТО з підтримки і постачання, а також через механізми Програми уряду США "Міжнародні військові продажі".

Як повідомляли новини "Сьогодні", Рада національної безпеки і оборони вирішила істотно збільшити оборонне замовлення. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, було ухвалене рішення щодо основних показників державного оборонного замовлення на 2020 рік, 2021 і 2022 роки.

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти