Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд

7 червня 2018, 13:30

Депутати завершили епопею з ухваленням важливого закону, і тепер в Україні з'явиться новий судовий орган

Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект про Вищий антикорупційний суд України після проходження 1927 поправок. За законопроект проголосували 315 народних депутатів.

Реклама

Президент України Петро Порошенко, який прибув до парламенту, запевнив, що варіант, запропонований комітетом (Ради), повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії, і водночас повністю відповідає Конституції і законам України. 

"Голосування за Антикорупційний суд – це лакмусовий папірець для кожного народного депутата. Ми сьогодні завершуємо створення ефективної, прозорої антикорупційної інфраструктури. Ми його приймаємо не для МВФ, не для Венеціанської комісії, Ради Європи або США. Ми його приймаємо для України, щоб забезпечити прозору боротьбу з корупцією і сформувати незалежний Антикорупційний суд", – сказав він. 

Глава держави вважає, що документ посилить довіру інвесторів до України, допоможе економічному зростанню, а також збільшить довіру громадян до влади. 

Одним з головних положень законопроекту, на якому так наполягав Захід, буде участь міжнародних експертів в призначенні суддів в Антикорупційний суд.

Реклама

 "Громадська рада міжнародних експертів створюється терміном на шість років Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для сприяння їй в підготовці рішень з питань призначення на посади суддів. Рада міжнародних експертів виконуватиме свої повноваження у складі семи членів, що призначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів", – йдеться в документі. 

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Тепер на Вищий антикорупційний суд покладається розгляд кримінальних проваджень як щодо корупційних злочинів, визначених корупційними Кримінальним кодексом України (а саме злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410 Кримінального кодексу України, в разі їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368 – 369-2 Кримінального кодексу України), так і по відношенню до інших пов'язаних і об'єднаних з ними в одне кримінальне провадження злочинів.

Антикорупційний суд починає роботу за умови призначення за результатами конкурсу, проведеного відповідно до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та цим законом, щонайменше, 35 суддів Вищого антикорупційного суду, в тому числі не менше 10 з яких повинні бути суддями Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

Днями в Держдепі США зробили чітку заяву щодо створення в Україні Антикорупційного суду. Сполучені Штати закликають владу України втілити глибокі, всеосяжні і своєчасні реформи, які враховують вимоги народу України.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада і Венеціанська комісія домовилися щодо Антикорупційного суду. Зазначалося, що документ гарантує повну незалежність цього суду і ніхто не зможе провести свою кандидатуру в Антикорупційний суд. 

Реклама

Відзначимо, поточна програма України та МВФ обсягом 17,5 млрд доларів, з яких Україна отримала лише 8,7 млрд доларів, закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують отримати 1,9 млрд доларів від МВФ. Для продовження співпраці з Фондом Верховна Рада потрібно було прийняття Радою закону про створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти