Рада ухвалила закон про підтримку сфери культури, на якому наполягав Зеленський

16 червня 2020, 12:16

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Сфера культури через карантин постраждала не менше, ніж інші

Парламент ухвалив закон про підтримку сфери культури під час карантину, за який напередодні просив у своєму листі до Ради і президент Володимир Зеленський. Депутати підтримали в другому читанні законопроєкт №3377 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу в зв'язку з дією обмежувальних карантинних заходів.

Реклама

Так, зокрема, закон передбачає, що до 31 грудня 2020 року державна підтримка кінематографії може здійснюватися у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту: для національних ігрових фільмів, анімаційних фільмів, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телевізійних серіалів і фільмів-дебютів в обсязі до 100 відсотків включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

"Очікувані додаткові витрати бюджету на державну допомогу і фінансову підтримку в сфері культури, креативних індустрій і туризму – 600 млн грн (за рахунок стабілізаційного фонду для фінансування заходів з протидії коронавірусу). Обсяг необхідного кредитування обігового капіталу суб'єктів господарювання в сфері культури, креативних індустрій і туризму – 15-25 млрд грн (еквівалент 2-3 місяців втрат від обмеження надання послуг). Кількість наданих додаткових кредитів – 30-50 тисяч (при середньому розмірі – 500 тис. грн на один суб'єкт господарювання)", – йдеться в документі.

Відповідно до ухваленого закону, установам культури надається можливість зменшити плату за оренду майна, якщо вони не мали можливості використовувати його через карантин.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Передбачається компенсація за часткове безробіття працівників культурної сфери.

Реклама

До кінця цього року телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, які використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Рада також ухвалила закон для бізнесу. Парламент заборонив банкам стягувати з бізнесу штрафи, пені та неустойки за прострочені під час карантину платежі.

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти