Рада ухвалила закон про "Пласт" з пропозиціями Зеленського

17 грудня 2019, 14:05

Тепер Україна піклуватиметься про українських скаутів навіть за кордоном

На початку вересня президент Володимир Зеленський ветував закон про визнання і держпідтримку скаутської організації "Пласт", після чого вніс свої пропозиції до документа. Сьогодні Верховна Рада підтримала президентські "правки". Законопроект №0976 був повторно прийнятий 316 голосами.

Реклама

У доопрацьованому законі змінено його назву на "Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху" і вилучені норми, які суперечать законам та порушують принцип рівності громадських організацій. Оновлений закон стосується як пластових, так і скаутських громадських об'єднань. Питання визнання історичного вкладу "Пласту" відображене в преамбулі.

У статті 1 додані визначення скаутського руху, пластового і скаутського методів, пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми, пластових, скаутських громадських об'єднань.

Закон передбачає розробку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних і місцевих програм щодо дітей та молоді з урахуванням пропозицій пластових, скаутських громадських об'єднань, а також можливість залучення пластових, скаутських громадських об'єднань (за їх згодою) до реалізації державних та місцевих програм.

Читайте також: До України привезли Віфлеємський вогонь миру

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Також допрацьованим законом визначено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку діяльності зазначених організацій. При затвердженні державного і місцевих бюджетів можуть передбачатися витрати на підтримку програм, проектів, спрямованих на досягнення пластунів освітньої (навчальної) програми.

Також пропозиції Зеленського передбачають, що центральні органи виконавчої влади сприяють розвитку пластового, скаутського руху за межами України і створенню та функціонуванню за межами України інфраструктури пластового, скаутського руху, в якій освіта і виховання здійснюються українською мовою або вивчається українська мова.

А поки в Раді депутати розв'язували питання скаутів, на вулиці, біля стін парламенту, розгорнулися серйозні протистояння між активістами і правоохоронцями. Новини "Сьогодні" писали про зіткнення під Радою із застосуванням газу і вогнегасників.

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти