Рада прийняла ряд законів про підтримку українського кіно

7 листопада 2017 16:10

Нардепи звільнили виробництво українських фільмів від ПДВ на п'ять років

Верховна Рада прийняла законопроект №3238-д "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо державної підтримки кінематографа в Україні". Цей законопроект з третьої спроби підтримали 228 народних депутатів на пленарному засіданні 7 листопада.

Реклама

Автори документа пропонують, зокрема, внести зміни до Перехідних положень Податкового кодексу, передбачивши, що тимчасово – до 1 січня 2023 року – будуть звільнені від податку на додану вартість (ПДВ) операції з поставки національних фільмів, визначених законом "Про кінематограф", а також поставка робіт і послуг з виробництва національних фільмів.

Нинішня редакція перехідних положень Податкового кодексу передбачає, що звільнення від ПДВ діяло до 1 січня 2016 року.

Крім того, пропонується до 1 січня 2023 року звільнити від ПДВ послуги з демонстрації, розповсюдження національних та іноземних фільмів , озвучених державною мовою на території України.

Згідно з пояснювальною запискою, зміни стосуються корегування фінансового результату (скорочення або збільшення) для чіткішого відображення субсидій, отриманих платником податку – суб'єктом кінематографа України – для повернення частини кваліфікованих витрат.

Реклама

Зміни також стосуються не збільшення фінансового результату на суму сплаченого роялті в разі, якщо об'єкт інтелектуальних прав виник в Україні і потім був переданий за кордон з урахуванням специфіки сфери кінематографа.

Крім того, парламент пропонує не вважати додатковим благом платника податку виплачену суб'єктам кінематографа вартість товарів і послуг, а саме – проїзд, проживання, харчування, страхування, навчання, пов'язані з виробництвом аудіовізуального продукту суб'єктами кінематографа України.

Не пропусти!
Росія – Данія: відео голів та огляд розгрому збірної РФ на Євро-2020
20-річний Міккель Дамсгор забив Росії

Верховна Рада також підтримала супутній законопроект про внесення змін до Митного кодексу щодо державної підтримки кінематографа в Україні (№ 3239-д). Зазначений законопроект також з третьої спроби підтримали 228 народних депутатів.

Законом пропонується до 1 січня 2023 року звільнити від митних зборів при ввезенні в Україну товарів, які входять до складу національної кінематографічної спадщини, а також товарів, призначених для використання в кінематографічній діяльності.

Від митних зборів може бути звільнене, зокрема, ввезення до України кінокамер, кінопроекторів, апаратури для звукозапису та відтворення звуку, телевізійних камер, цифрових камер, кіноплівки, бобін, апаратури для обладнання фото- і кінолабораторій, а також освітлювального обладнання.

Реклама

Крім цього, Верховна Рада підтримала рішення відправити на повторне друге читання проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні" (№3240) від 3 жовтня 2017 року. За відповідне рішення проголосували 228 народних депутатів.

Нагадаємо, компенсацію виробникам кіно прямих витрат на створення фільмів можуть збільшити з 16,6% до 25%, заявив раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. А на початку жовтня голова МЗС України Павло Клімкін домовився з Індією про спільне виробництво кіно.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти