Рада попередньо погодилася змінити роботу Рахункової палати

5 березня 2015, 11:47

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Президентський законопроект ще допрацюють до другого читання

Верховна Рада України прийняла в першому читанні президентський законопроект №2072 "Про Рахункову палату".

Реклама

На підтримку даної ініціативи висловилися 282 нардепи.

Комітет рекомендував прийняти цей документ за основу. Депутати прийняли рішення доопрацювати законопроект до другого читання.

"Ми наполягає на тому, щоб рахункова палата формувалася на конкурсній підставі", – заявила віце-спікер Оксана Сироїд після обговорення документа.

"Метою законопроекту є приведення Закону України "Про Рахункову палату" у відповідність до вимог Конституції України, визначення правового статусу, повноважень та порядку діяльності Рахункової палати з урахуванням міжнародних стандартів аудиту державних фінансів", – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Реклама

Крім того, нова редакція закону "Про Рахункову палату" повинна врахувати положення загальновизнаних міжнародних стандартів зовнішнього аудиту державних фінансів (INTOSAI) та практику Європейського Союзу.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Зокрема, президентським законопроектом встановлюється, що Рахункова палата від імені Верховної Ради України здійснює контроль за надходженням коштів до держбюджету України та їх використанням, а також дотриманням бюджетного законодавства. Рахункова палата є державним колегіальним органом, наділена організаційної, функціональної та фінансовою незалежністю, самостійно планує свою діяльність.

Проектом визначається також склад і структура Рахункової палати, правовий статус її членів і державних службовців його апарату, а також організація роботи, порядок діяльності Рахункової палати і відносини з іншими державними органами.

Передбачається, що Рахункова палата складатиметься з 15 членів, термін повноважень яких складе дев'ять років без права призначення на новий термін. Запропонована гранична чисельність працівників Рахункової палати складе 401 осіб, з яких 386 – гранична чисельність апарату Рахункової палати.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти