Рада попередньо схвалила скорочення кількості народних депутатів

4 лютого 2020, 13:41

Не всі парламентарії в захваті від законопроекту Зеленського

Верховна Рада попередньо схвалила законопроект № 1017 про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України щодо зменшення конституційного складу парламенту до 300 осіб і закріплення пропорційної виборчої системи. Відповідне рішення підтримали 236 народних депутатів. Відзначимо, що в грудні Конституційний суд схвалив законопроект про скорочення кількості нардепів.

Реклама

Так, законопроектом пропонується:

  • зменшити склад народних депутатів України до 300;
  • виключити з тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції України;
  • ввести такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;
  • змінити виборчу систему і закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Тепер законопроект буде переданий до комітету на доопрацювання перед другим читанням.

На приклади нардепів, що в інших країнах, наприклад, у Великобританії, досить велика кількість депутатів в парламенті, представник одного з комітетів зачитав текст з висновку Венеціанської комісії.

"Є науково обґрунтована формула Шугерта або "кубічного кореня", відповідно до якої при кількості населення в державі, яке на сьогоднішній день складає приблизно 37 мільйонів людей, кількість народних депутатів має становити 300, максимум 320 народних депутатів. Це теорія конституційного права ... Зачитую вам висновок Венеціанської комісії: "Кількість членів парламенту не регулюється на рівні міжнародних стандартів. Не передбачено загальноприйнятої формули співвідношення між кількістю мандатів і чисельність населення", – сказав нардеп.

Як повідомляли новини "Сьогодні", народні депутати звільнили міністра розвитку громад і територій України Олену Бабак, а наступним рішенням призначили її наступника. Читайте детальніше. Що відомо про Дмитра Шмигаль.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти