Рада попередньо схвалила скасування адвокатської монополії

14 січня 2020, 15:03

Для схвалення закону в цілому буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв

Фото: facebook.com/sluganarodu.official

Фото: facebook.com/sluganarodu.official

Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції України про скасування адвокатської монополії.

Реклама

Відповідний законопроект №1013 на засіданні у вівторок підтримали 295 народних депутатів.

За словами представника президента в Конституційному суді Федора Веніславського, "цей законопроект спрямований на розширення можливостей людини отримати спеціальну юридичну допомогу за своїм власним вибором і не бути обмеженим у виборі цієї допомоги".

На думку Веніславського, будь-які обмеження у виборі адвоката є негативними.

Як повідомлялося, Рада на засіданні 3 вересня 2019 року направила до Конституційного суду 7 законопроектів про внесення змін до Конституції України: №1013 про скасування адвокатської монополії, №1014 про повноваження президента створювати регуляторні органи, призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР, №1015 про законодавчої ініціативи народу, №1016 про парламентських уповноважених в різних сферах, №1017 про зменшення кількості нардепів до 300 і закріплення пропорційної виборчої системи, №1027 про позбавлення нардепів повноважень за неперсональне голосування та прогули і №1028 про право парламенту створювати консультативні та дорадчі органи.

Реклама

1 листопада КС надав висновок щодо законопроекту №1013 і визнав його відповідним до вимог статей 157 і 158 Конституції України.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226-ма голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Рада може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена Конституцією України.

Ініціатор законопроекту – президент України Володимир Зеленський – пропонує парламенту скасувати норми про те, що виключно адвокат представляє інтереси громадянина в суді.

Також новини "Сьогодні" повідомляли, що президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами Українина пленарних засіданнях Верховної Ради України" № 404, ухвалений парламентом 19 грудня 2019 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти