Рада поки що не поспішає допомагати в боротьбі з корупцією – НАБУ

22 травня 2017, 15:17

Ситник звернув увагу, що з'являються ініціативи, які спрямовані на те, щоб обмежити в повноваженнях антикорупційні органи або взагалі їх знищити

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник стверджує, що без створення Антикорупційного суду справи, пов'язані з великою корупцією топ-чиновників, можуть розглядатися 10 років.

Реклама

Ситник зазначив, що Верховна Рада не завжди приймає мудрі рішення щодо антикорупційних органів, і зокрема, це стосується створення антикорупційного суду і надання дозволу НАБУ автономно знімати інформацію з засобів зв'язку.

"Зараз ми бачимо, що ті ініціативи, які сприятимуть поліпшенню боротьби з корупцією, вони фактично перебувають без руху", – сказав директор НАБУ.

Водночас він звернув увагу, що з'являються ініціативи, які "спрямовані на те, щоб обмежити в повноваженнях антикорупційні органи, або взагалі їх знищити".

При цьому, як стверджує Ситник, такі ініціативи "просуваються в парламенті достатньо швидко". "І після того, як вони наштовхуються на жорсткі відповіді з боку урядів і "Великої сімки", уряду Сполучених Штатів Америки та інших наших партнерів, ці спроби поки що зупиняються", – заявив директор НАБУ.

Реклама

У зв'язку з цим він підкреслив, що надзвичайно важливим для роботи Бюро є створення антикорупційного суду.

На його переконання, Антикорупційний суд  треба створювати в рамках діючої судової системи, набирати нових суддів за умовами конкурсного відбору та починати розглядати справи, що розслідуються Бюро.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

За словами Ситника, суддя, який слухає 500-600 справ, не може слухати справу такого масштабу, як корупційна схема народного депутата Олександра Онищенка.

"Фактично, якщо призначати у цих справах засідання раз на місяць, при тому, що суддя не буде корумпований в цій справі, ми результат побачимо через 10 років", – підкреслив він.

"Такий процес взагалі не влаштовує ні нас, ні громадянське суспільство", – сказав Ситник.
Він висловив надію, що питання створення Антикорупційного суду буде вирішене. "Цей суд можна створити до кінця 2017 при наявності політичної волі і відповідного законодавства", – підсумував Ситник.

Реклама

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що виступає за створення антикорупційної палати при суді замість Антикорупційного суду. "Я виступаю за те, щоб ця палата була створена на базі існуючого кримінального суду, не окремо створений суд, а в середині вже існуючої судової інституції. Це скоротить шлях до практичного створення цієї палати на роки", – сказав він.

Раніше лідер фракції БПП Артур Герасимов заявив, що його політсила виступає за створення антикорупційних судів, проте поки що це питання у Верховній Раді не розглядатиметься.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти