Рада підтримала законопроєкт про призначення членів Нацради з телерадіомовлення

15 грудня 2020 11:28

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Чинне законодавство призначення членів Нацради не може повноцінно гарантувати принцип незалежності

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні в першому читанні ухвалила законопроєкт щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в частині призначення та звільнення членів відомства. Відповідний документ підтримали 269 народних депутатів.

Реклама

Автори документу відзначають, що чинна процедура призначення членів Нацради не може повноцінно гарантувати принцип незалежності і прозорих механізмів діяльності державного регулятора. Одним з головних завдань є врегулювання порядку подання кандидатур на посаду члена Нацради. Також документ повинен зменшити політичний вплив президента під час призначення членів регулятора.

Законопроєкт передбачає наступне:

Не пропусти!
Нідерланди виходять в плей-офф і допомагають Україні
Ключевий момент матчу: Алаба фолить в штрафному
  • створення конкурсної комісії під час відбору запропонованих кандидатів і внесення на розгляд президенту України відповідного подання щодо кожної кандидатури з висновками і рекомендаціями;
  • встановлюється чіткий і прозорий перелік вимог і обмежень до кандидатури на посаду члена Нацради;
  • чіткі вимоги до організацій, які подають кандидатів до Нацради;
  • нормування підстав дострокового припинення повноважень члена Нацради;
  • удосконалюється оплата праці членів Нацради і працівників апарату, яка забезпечуватиме достатні матеріальні умови для належного виконання ними службових обов'язків;
  • регулюються деякі питання діяльності Нацради під час дії карантину та інших обмежувальних заходів;
  • створюється механізм забезпечення проведення засідань без участі відповідних ліцензіатів за умови, якщо ліцензіат був належним чином повідомлений про час і місце проведення засідання.

Як повідомляли новини "Сьогодні", у 2019 році Верховна Рада прийняла закон щодо вдосконалення процедури звільнення і призначення членів Нацради. Метою закону було забезпечення безперервної роботи Нацради.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти