Рада підтримала посилення відповідальності за несплату аліментів

16 листопада 2017 19:34

Законопроект, прийнятий в першому читанні, пропонує ввести примусові соцроботи або адміністративний арешт боржника по аліментах

Верховна Рада в першому читанні підтримала проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів".

Реклама

За даними, вказаними в картці законопроекту на сайті Ради, за законопроект проголосували 236 народних депутатів.

Законопроект передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який заборгував аліменти більш ніж за 6 місяців. Такому боржникові по аліментах законопроектом передбачається тимчасово обмежити право керування транспортним засобом на 6 місяців.

Також такому боржнику може бути обмежено право на користування вогнепальною мисливською, пневматичною і холодною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; передбачається і тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості по сплаті аліментів у повному обсязі.

Документ також вводить новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт – боржник виконуватиме ці роботи у вільний від роботи чи навчання час. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Реклама

У разі ухилення від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом, причому одна доба арешту дорівнює 15-и годинам невідбутих соцробіт. При цьому такий арешт не може тривати довше 15 діб.

Не пропусти!
Герой дня на Євро-2020: 5 дій Симона Кьяера, які врятували Еріксена і Данію
Симон К'єр втішає дружину Еріксена

Соціальні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами 1 або 2 групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років і чоловікам старше 60 років.

Якщо боржник не платить аліменти більше 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Нагадаємо, влітку президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення розміру аліментів. Документ передбачає, що аліменти є власністю дитини.

Також стало відомо, що аліменти в Україні доведеться платити по-новому. 8 липня в Україні набрав чинності новий закон. Законодавці внесли зміни в ряд нормативно-правових актів – Сімейного та Цивільного процесуального кодексів, а також до закону "Про судовий збір".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти