Рада підтримала створення Бюро фінансових розслідувань

2 жовтня 2019, 20:50

Проект передбачає створення Бюро фінансових розслідувань як центрального органу виконавчої влади

2 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про Бюро фінансових розслідувань.

Реклама

За ухвалення відповідного рішення проголосували 270 народних депутатів, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Законопроект розроблений з метою поділу сервісної та правоохоронної функцій Податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання їхніх функцій.

Проект передбачає створення Бюро фінансових розслідувань як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра фінансів.

Бюро фінансових розслідувань – орган досудового розслідування, основним завданням якого буде запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених до його підслідності.

Реклама

Бюро фінансових розслідувань буде складатися з центрального апарату і територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Гранична чисельність працівників, а також умови і розміри оплати праці будуть встановлені Кабінетом міністрів.

Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу в Бюро фінансових розслідувань на загальних підставах за результатами проведення конкурсу.

Бюро фінансових розслідувань буде здійснювати самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності, фізичний захист працівників буде надаватися органами Національної поліції.

Як відомо, в грудні 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення про поділ ДФС на Державну податкову та Державну митну служби, а в березні 2019-го уряд оголосив конкурси на керівників цих служб. На початку квітня були названі претенденти – по сім осіб на кожну посаду.

Реклама

Пізніше новообраний керівник Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов озвучив цілі нової податкової служби. Він вважає одним зі своїх головних завдань забезпечити прозорість "правил гри" для всіх платників.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти