Рада підтримала реформу сільської медицини

19 жовтня 2017 13:21

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про підвищення якості медобслуговування в селах

Верховна Рада України прийняла в першому читанні президентський проект закону про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості (№7117). За це рішення проголосували 258 народних депутатів з 346, зареєстрованих в сесійній залі.

Реклама

Законопроектом встановлюється, що медичне обслуговування в сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти.

Держава забезпечує виконання заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості за низкою основних напрямків, серед яких:

  • вдосконалення мережі закладів охорони здоров'я та матеріально-технічної бази таких закладів;
  • створення умов для проведення в сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-фахівцями.

Кабінет міністрів України визначає порядок і критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я в сільській місцевості обладнанням і транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення.

Зокрема, йдеться про сучасні комп'ютерні і телекомунікаційні технології і засоби для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування в сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів.

Реклама

Також в законопроекті йдеться про забезпечення медустанов сучасним медичним обладнанням.

Крім того, передбачається розробка і реалізація державою програм з медичного обслуговування в сільській місцевості з діагностики, лікування, реабілітації та профілактики онкологічних та інших захворювань населення, перш за все дітей.

Серед іншого, згідно із законопроектом, держава повинна:

  • розвивати транспортну інфраструктуру для надання медичної допомоги;
  • залучати інвестиції в розвиток медобслуговування в сільській місцевості;
  • сприяти розширенню державно-приватного партнерства в сфері;
  • здійснювати благодійну діяльність в сфері охорони здоров'я.

Фінансування заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості здійснюється за рахунок:

  • коштів державного бюджету в порядку, визначеному законом;
  • коштів місцевих бюджетів;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.

Держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету надання громадянам медичних послуг, в тому числі із застосуванням телемедицини, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, в порядку, визначеному законом.

Реклама

Законопроектом до закону "Основи законодавства України про охорону здоров'я" вводиться поняття телемедицини та вводяться положення про надання телемедичних послуг.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада прийняла медичну реформу, підтримавши в другому читанні і в цілому законопроект №6327 – за дане рішення проголосували 240 народних депутатів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти