Рада підтримала пропозиції Зеленського щодо судової реформи

13 липня 2021 11:44

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Президенту не сподобалися деякі моменти в законі про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, і він наклав вето – депутати вирішили проблему

Зеленський подякував депутатам

Зеленський подякував депутатам / Фото: AFP

Верховна Рада переглянула закон про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) і підтримала пропозиції президента Володимира Зеленського.

Квоти в Комісії

Реклама

По-перше, Зеленському не сподобався пункт про суддівські квоти у ВККС: законом передбачено, що Комісія складається з 16 членів, 8 з яких обов'язково повинні бути судді або колишні судді. Повноважною ВККС вважається за наявності 11 членів, але в такому разі тут не буде рівності квот серед членів Комісії.

Зеленський пропонує, щоб повноважною ВККС вважалася в тому випадку, якщо з 11 членів Комісії шестеро – судді або колишні судді.

Призначення членів ВККС

Законом передбачається, що голова Вищої ради правосуддя (ВРП) звертається до суб'єктів формування першого складу Конкурсної комісії щодо подання кандидатур до її складу, призначає членів першого складу Конкурсної комісії. Це необхідно для запуску процедури формування першого складу Конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС.

Але в законі немає механізму на випадок, якщо голова ВРП не звернеться до суб'єктів формування Конкурсної комісії щодо подання кандидатур до її складу.

Реклама

Зеленський пропонує надати ці повноваження людині, яка виконує обов'язки голови ВРП.

Як повідомляли новини "Сьогодні", США похвалили Україну за судову реформу. Ба більше, американці назвали наступний важливий закон для перезапуску судової системи в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти